Hrdinský čin sa podaril odsúdenému väzňovi z Česka. Na ceste do práce sa priplietol k dopravnej nehode a s kolegom pomohol z havarovaného auta, z ktorého sa už dymilo, zachrániť zaklinenú ženu.

Hoci je Martin J. odsúdeným väzňom, má povolený voľný pohyb. Kvôli tomu mohol byť koncom augusta pri dopravnej nehode, z ktorej aj vďaka nemu vyviazla živá mladá vodička.

„Deň ako každý iný, STS Prunéřov si odváža odsúdeného s voľným pohybom Martina J. na pravidelnú pracovnú zmenu. Neďaleko obce Poliakov v skorých ranných hodinách prechádza miestom aktuálnej hromadnej nehody,“ opísala hovorkyňa Väznica Nové Sedlo Eva Koreneková.

Vodič s Martinom vyhodnotili rýchlo situácii a bolo jasné, že musia pomôcť ak má vodička prežiť. Z vozidla vytiahli zaklinenou vodičku. „Riziko stúpajúceho dymu z auta neveští nič dobré a bolo potrebné konať rýchlo a koordinovane, keďže auto mohli pohltiť plamene „
Sám väzeň sa o svojom hrdinskom čine nikde príliš nešíril. „Odsúdený Martin J. splnil, iba svoju občiansku povinnosť a väznica sa dozvedá o príkladnom správaní až na základe pochvalného oznámenia. Ďakujeme za perfektnú zásah,“ dodala Koreneková