Mia Maix: playmate Mexika a Kolumbie

2477

Pracuje v tetovacom štúdiu, preto sa i sama môže pochváliť pár kúskami na svojom tele.
Pred dvoma rokmi si otvorila svoju vlastnú designovú značku oblečenia ,,Mia Maix “, ktorá zožala úspech.
Mia o sebe tvrdí, že nikdy nebola a ani nechcela byť typická playmate. Vsadila na to, že je iná a malo to úspech. Jej editoriál playmate zverejnilo Mexico a Columbia v mesiaci apríl 2010. Stala sa playmate v týchto krajinách v mesiaci apríl a to sa ešte nestalo za čias slovenského playboya. Môže sa pochváliť 5000 predanými výtlačkami slovenského playboya a 200 000 výtlačkami playboya v Mexiku. Za tento úspech vďačí Mia aj fotografovi Mariovi Gottimu, keďže úspešný fotoserial, s ňou nafotil pravé on. Krivky jej tela neprezrádzajú jej trojročného syna Davida, ktorého má s priateľom Peťom. Hoci nie je vydatá ,môže o sebe tvrdiť, že žijú šťastne ako rodina.

Ako si začala s fotením?
Za svoj život som fotila len trikrát . Ako 19 ročná som prvýkrát fotila „portrétovku“ s Martinom Klimom starším pre jednu firmu. Ďalšie moje fotenie bolo s Máriom Gottim. Bolo to reklamné fotenie pre naše tattoo štúdio Mefisto. Po vzniknutí fotografii som mala pocit, že by som mohla ísť ďalej. Mário je dvorný fotograf v Playboy na Slovensku, a tak im ponúkol moje fotografie a tie mali úspech. Zapáčila som sa im, podpísala som zmluvu a bolo.

Nafotila si fotografie do Playboya a stala si sa playmate roku 2009. Ako si reagovala na prvenstvo?
Brala som to ako prestíž. Kde inde by som mohla ukázať svoje potetované telo a pritom sa aj zviditeľniť na Slovensku? Prišlo mi to ako výzva a bolo to vzrušujúce. Rada prekvapujem. Moje pocity boli poháňajúce a chcela som si dokázať, že budem mať úspech. Bavilo ma to.

Ako na to reagoval tvoj priateľ?
Priateľ mi najviac fandil a doteraz aj najviac fandí. Dôverujeme si.
Plánuješ v budúcnosti ešte dáke fotenie?
Určite. Ak bude ponuka zaujímavá. Neživím sa tým, takže neberiem všetky ponuky. Myslím to tak, že nie som modelka, čo sa živí vyslovene fotením.

Ako si začala s tetovaním?
Začalo to tak, že ako 20 ročná som si otvorila tetovacie štúdio v Leviciach. Ja som Levičanka. Po piatich rokoch som zatúžila po zmene a prišiel do toho môj, teda stále terajší, priateľ a aj keď sa mi darilo, zatvorila som to tam zbalila sa a odišla do Trnavy. Tu žijem už 5 rokov.

Takže pracuješ v tetovacom štúdiu?
Áno, robím tam permanentný make-up a aj tetovanie, teraz už len menšie veci a menej často ako pred tým, než som mala dieťa.

Sama sa môžeš pochváliť pár kúskami tetovaní. Môžeš nám opísať kde a aké? A čo pre teba znamenajú ?
Mám na ruke, na lýtku a na intímnom mieste, ktoré sa ťahá cez bok až k polke chrbta. Plus dva prsty na ruke. Všetky tetovania ma vystihujú, niečo pre mňa znamenajú. Predlaktie je venované môjmu synovi – láska navždy, zvyšná časť ruky sú morské motívy – milujem more a všetko s ním spojené. Intímne miesta predstavujú motýle, ktoré zo mňa vyletujú a lýtko – dobro a zlo = vyváženosť.

Nedávno si otvorila svoju vlastnú značku Mia Maix, povedz nám niečo o nej.
Moja značka oblečenia MIA MAIX sa zrodila súčasne s Miou Maix cca 2 roky dozadu. Ide o ručnú prácu maľovanú mnou a tiež aj designy sú moje. Samozrejme, stále pracujem na tom, aby to bolo dokonalejšie, niektoré designy pôjdu aj do tlače. Ide o to, že každý jeden výrobok je originál mnou vytvorený. Jeden na svete. Nerobím dve rovnaké. Iba, ak je to nejaká kolekcia. Aj to nie je úplne rovnaké. Obliekam známe tváre, mojimi permanentnými zákazníkmi sú napríklad Lady Mel, Evka Cifrová, Mário Gotti či Carat Agency, s ktorými spolupracujem a iní. Ide mi o originalitu, niečo nové, a preto aj ľudia, čo to nosia, chcú byť a sú originálni.

Plánuješ si v budúcnosti otvoriť obchod?
Zatiaľ nie, nemám na to financie. Teraz sú pre mňa prednejšie iné veci, ale v budúcnosti určite áno. Zatiaľ to ponúkam len na mojej web stránke a tiež na Tattoo Conventions po svete.

Písala si , že spolupracuješ s rôznymi známymi tvárami, majú dáke špeciálne požiadavky?
Skôr to nechávajú na mňa. Každý človek, čo si u mňa niečo objedná má špeciálnu požiadavku, takže vždy je to originál. Keď chceš počuť niečo pikantné, alebo šialené, to nie. Občas chce niekto môj portrét, ale aj to bude skôr v tlačenej forme… aj keď mi to príde divné.

Keďže máš syna, ktorý ti zaberá veľa času, ostáva ti čas aj na iné veci okrem Davidka a svojej značky?
Maľovanie je pre mňa čistá meditácia. Vtedy som sama sebou a nevnímam svoje okolie. Okrem tých vecí, čo si povedala, sa rada duševne „kŕmim“. Znamená to, že rada relaxujem pri knihe, rada sa stretávam s ľuďmi, ktorí mi veľa dávajú, myslím duševne. Samozrejme si občas rada vyjdem do baru a poriadne si to užijem, ale skôr uprednostňujem súkromné párty, ktorých je veľmi málo. V súčasnej dobe by som povedala, že ma to baví menej a menej, ale ja potrebujem zmeny – ,,raz tak – raz tak“ (smiech).

 

Kristína Štrbavá