Tereza H. (21) v stredu stála pred súdom v Pakistane, ktorý opäť rozhodoval o jej väzbe. Tentokrát ale údajne prehovorila aj o ďalších ľuďoch z drogového podsvetia aj o svojich minulých „výletoch“ do Pakistanu. Jej šéf T. T. Tárik, ktorého hľadal Interpol, bol navyše podľa miestnych médií už takisto zadržaný.

Tereza bola milenkou šéfa drogového gangu!

Súd v stredu opäť rokoval o väzbe pre dvadsaťjedenročnú Terezu H., ktorú colníci na miestnom letisku zadržali s 9 kilogramami heroínu v kufri. Aj tentoraz jej súd väzbu o osem dní predĺžil.

Tereza ihneď po zadržaní začala s políciou spolupracovať a prezradila aj mená ďalších ľudí, ktorí mali byť do pašovania zapojení. Medzi nimi bol aj jej šéf Tárik, ktorého od minulého týždňa hľadal aj Interpol. Podľa pakistanskej TV Samaa sa už muž nachádza vo väzbe. Vyšetrovanie prípadu ďalej prebieha.

Tereza strávila vo väzení v Pakistane už mesiac. A podľa jej právnika si tu ešte dlhú dobu pobudne – bude to trvať minimálne pol roka, než začne súd rozhodovať o vine a treste. Vzhľadom na množstvo drog, ktoré pašovala, jej hrozí aj mnohoročný trest. Pravdepodobnosť, že by si ho mohla odpykať v Česku, je malá …

Tereza je pre pašeráčky gang heroínu bezcenná strata!