Otrasný nález v jednom z domov v Zlíne šokoval celé Česko. Polícia tu našla troch mŕtvych členov jednej rodiny – matku a jej dve dospelé deti. Polícia ich úmrtia vyšetruje ako vraždu, čo presne sa v dome ale stalo, nie je jasné. Telá však v dome ležali niekoľko týždňov, možno mesiacov.

Na mŕtve telá upozornil v pondelok políciu bývalý manžel mŕtvej ženy († 60). V dome sa nachádzal aj ich syn († 37) a dcéra († 34), všetci boli mŕtvi už dlhšiu dobu. Pôvodne sa údajne pracovalo s verziou otravy oxidom uhoľnatým, v utorok ale policajti prezradili, že vec vyšetrujú ako vraždu!

Podľa susedov rodina z domu, v ktorom žili približne tri roky, nevyšla dlhé týždne – niektorí tvrdia, že ich nevideli od novembra. Jedna zo susediek médiám prezradila, že začula rozhovor policajtov. „Všade na stenách i podlahe vraj bola krv,“ tvrdí žena.

S šokujúcim tvrdením prišiel aj iný sused. „Počul som, že jeden z tých, čo zomreli, mal na hlave sáčok, asi to boli vraždy,“ tvrdil muž v stredných rokoch Denníku. Čo sa v dome stalo, odhalí vyšetrovanie ale aj nariadená súdna pitva. Okrem vraždy mohlo ísť tiež o dvojnásobnú vraždu a samovraždu či dokonca o hromadnú samovraždu!

Keď sa podozrenia zo spáchania vraždy potvrdia, pôjde o prvý tohtoročný prípad v Zlínskom kraji. Vlani polícia v regióne evidovala tri vraždy. V apríli dobodal tridsaťosemročný muž v reštaurácii v Bezměrove svoju niekdajšiu o osem rokov mladší priateľku. Na konci septembra zaútočil dvadsaťosemročný muž nožom na svoje dve maloleté deti v Starom Meste na Uherskohradišťsku. Trojročná dievča zomrela, päťročný chlapec skončil v nemocnici. O prvom novembrovom víkende Šesťdesiatjedenročná žena v rekreačnej chate v Senince na Vsetínsku niekoľkokrát bodla kuchynským nožom do hrudníka svojho Päťdesiatpäťročného muža, ktorý následkom útoku podľahol.