Kuriózny prípad ako z filmu „Hra z neverou“, na ktorého začiatku bola ponuka na sexuálne hry za bieleho dňa v Brne pri rieke Svitava a na jeho konci lúpež, rozlúskli teraz brnenskí kriminalisti.

Dvadsaťpäťročný muž sa v popoludňajších hodinách koncom apríla vracal domov zo zamestnania. Cestu si spestril prechádzkou okolo rieky Svitavy. Tam stretol Dvadsaťsedemročnú ženu, ktorá mu ponúkla sexuálne služby. A pretože sa už poznali, mladý muž sa „spestreniu“ popoludnia nebránil.

 Na scéne rozčúlený  „manžel“ 

Dvojica si našla odľahlejšie miesto, žena muža orálne uspokojila a zinkasovala českú tisícku. Lenže krátko po akte sa na mieste objavil rozčúlený muž.

„Začal vykrikovať, že sa jedná o jeho manželku a že ak prebehol nejaký styk, chce po mužovi peniaze. Najprv požadoval štyri stovky, následne sumu zvýšil na tisícpäťsto korún s vyhrážkami, že inak ho zmlátia, že stačí mávnuť a je na mieste banda jeho kamarátov,“ uviedla policajná hovorkyňa Andrea Cejnková.

Zaskočený Brňan sa vyhrážok v mieste, ktoré nemá v Brne príliš lichotivú povesť, zľakol. Pretože pri sebe nemal ďalšie hotovosť, odprevadil ho „manžel“ k najbližšiemu bankomatu. A za radovánky v kríkoch s manželkou si naúčtoval dvetisíc kč.(80 Eur)

 Známa firma je v  chládku 

Z erotiky už vychladnutý mladík nakoniec zamieril na najbližšiu policajnú stanicu a policajtom celý príbeh dopodrobna opísal. Kriminalisti v priebehu vyšetrovania zistili, že vydierač im nie je neznámy a za iné neprávosti v medziobdobí už skončil vo väzbe. Teraz mu navyše za lúpež hrozí až päťročné väzenie. Či s násilníkom deva od Svitavy spolupracovala, sa nepreukázalo.