Spáchala samovraždu, alebo ju zabili radikálni moslimovia? Krásna dvadsaťjedenročná študentka a modelka Raudha Athif bola nájdená mŕtva a úrady vyhlásili jej smrť za samovraždu. Jej rodina však nesúhlasí, ako to teda celé bolo?

Raudha Athif bola obletovaná kráska a presadila sa v modelingu, dostala sa napríklad na titulnú stranu prestížneho módneho časopisu Vogue.

Dvadsaťjedenročná študentka islamskej lekárskej fakulty v Bangladéši a úspešná modelka bola vo svojej izbe nájdená mŕtva. Úrady vykonali pitvu a vyhlásili jej smrť za samovraždu. Niečo na tom ale nehrá…
Verdikt lekárov sa ale zásadne nepáči jej rodine, ktorá si je istá tým, že krásna modelka pôvodom z Maldív sa stala obeťou moslimských extrémistov.

„V Bangladéši došlo k sérii vrážd, ktoré sa prezentujú ako samovraždy, ale v skutočnosti za nimi stoja extrémisti,“ hovorí brat modelky Rayyan Athif. Ten navyše dodal, že Raudha bola šikanovana kvôli náboženstvu.
„Jej oblečenie bolo označované ako nehanebné a neislamské. V škole ju kritizovali za to, že nosí džínsy, a to aj cez to, že dodržiavala školské nariadenie ohľadom oblečenie a zakrývala si tvár šatkou. Aj ostatné dievčatá sa stávali terčom tejto kritiky. Je to islamská škola napojená na extrémistov,“ vysvetľuje brat zosnulej krásky.

Keď krásnu dvadsaťjedenročnú modelku našli mŕtvu, tak dvere do jej izby boli zamknuté zvnútra a keď sa spolužiačkam podarilo sa do izby dostať, našli už len jej nehybné telo.