V zápase poznačenom nervozitou a z toho vyplývajúcou opatrnosťou zo strany slovenských hráčov pre ktorých víťazstvo v tomto stretnutí bolo povinnosťou. „Bola to prílišná snaha“ – týmito slovami obhajoval Július Šupler slovenských hokejistov. „Boli sme viac nabudení akoby bolo optimálne,“

Slovensko – Taliansko 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 7. Miklík (Jánošík, Čerešňák), 59. L. Hudáček (Miklík, Sersen), 63. Čerešňák (Bližňák, Skokan) – 36. Morini (Frigo), 43. Frigo (Scandella).
Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Jeřábek (ČR) – Leermakers (Hol.), Otmachov (Rus.), vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 12.229 divákov.

Čakanie na hymnu, ktorá neodznela. Omylom pustili Slovinskú hymnu

Slovensko: Hudáček – Čajkovský, Sersen, Čerešňák, Jánošík, Gernát, Mikuš, Trška, Šedivý – Dravecký, Hudáček, Skokan – Miklík, Bližňák, Haščák – Kudrna, Cingeľ, Hrnka – Skalický, Suja, Šťastný

1:0

Taliansko: Andreas Bernard – Larkin, Zanatta, Hofer, Helfer, S. Marchetti, Egger, Miglioranzi, Glira – Scandella, Morini, Frigo – Insam, Anton Bernard, Traversa – D. Kostner, Andergassen, S. Kostner – Lambacher, Goi, Frank
Slováci proti outsiderovi skupiny ešte 64 sekúnd pred koncom tretej tretiny prehrávali o gól. Strelecky boli aktívnejší, v počte striel na bránu pokorili talianov 32:19.
Do vedenia ich v 7. minúte poslal Miklík, no Slováci z aktívnej hry v prvej polovici zápasu ďalší gól nevyťažili a v 36. minúte o náskok prišli. Napriek tomu, že hrali v druhej tretine štyri presilovky.

1:1

Taliani sa v tretej tretine v 43. minúte dostali do vedenia, v 59 minúte počas hry bez brankára vyrovnal Libor Hudáček. O rozhodujúci gól sa v 3. minúte predĺženia postaral obranca Peter Čerešňák.

2:2

V osemnástom vzájomnom súboji sa zrodila trinásta výhra Slovákov, na svojom konte majú aj štyri prehry. Už v nedeľu 7. mája čaká na Slovákov ďalší zápas, od 20.15 h si zmerajú sily s Lotyšmi, ktorí v prvom stretnutí zdolali Dánov 3:0. Kostru tvoria zohratý hráči Dynama Riga z KHL.