Talianske úrady začali vyšetrovanie podozrivej smrti marockej modelky, ktorá bola pravidelnou účastníčkou divokých večierkov usporadúvaných bývalým premiérom Silviom Berlusconim. Iman Fadílová sa podľa prokuratúry mohla stať obeťou vraždy, informoval v piatok denník Corriere della Sera. Modelka bola aj svedkyňou v procese, v ktorom Berlusconi čelí obžalobe z podplácania.

Tridsaťštyriročná Fadílová zomrela 1. marca po tom, čo ju do milánskej nemocnice previezli s veľkými bolesťami brucha. Vtedy svojim priateľom a právnikovi povedala, že bola otrávená. Informácie o smrti modelky zverejnili úrady až v piatok.

„Lekári nedokázali s určitosťou zistiť príčinu jej smrti,“ uviedol milánsky prokurátor Francesco Greco. V lekárskych záznamoch Fadílové ale podľa neho bolo „niekoľko anomálií“.

Maročanka Fadílová svedčila v roku 2012 na milánskom súde v kauze, v ktorej bol z pohlavného styku s neplnoletou Maročankou Karim Mahrúgovou prezývanou Ruby obžalovaný bývalý taliansky premiér Berlusconi. Fadílová vtedy podrobne popisovala, ako vyzerali party známe ako bunga-bunga.

Berlusconi sexom s neplnoletou neporušil zákon, potvrdil najvyšší súd

Vypovedala napríklad, že na jednom z večierkov prítomné dámy predvádzali striptíz v prevleku za mníšky. „Začali tancovať ako mníšky vo filme Sestra v akcii a potom sa vyzliekli,“ povedala Fadílová na súde. Na inej párty podľa nej predviedla Berlusconimu striptíz žena s maskou futbalistu Ronaldinha.

V procese, v ktorom bola Fadílová svedkyňou, nakoniec Berlusconiho odsúdili. Po odvolaní ale proces skončil v roku 2015 oslobodzujúcim rozsudkom kvôli nedostatku dôkazov. Vlani však začal proces, v ktorom Berlusconi čelí obžalobe z podplácania svedkov v kauze známom ako Rubygate.

Berlusconi dostal za podplácanie trojročný trest, väzenia sa ale báť nemusia

Sama Fadílová z prijímania úplatkov obvinená nebola, v procese však vystupovala ako svedkyňa. Podľa talianskych médií v poslednej dobe pracovala na knihe, v ktorej líčila svoj životný príbeh. Podľa agentúry Reuters úrady po smrti modelky dostali kópiu jej rukopisu.