Jeho stav je kritický

Bývalý majster sveta v motocyklovej triede MotoGP Nicky Hayden bojuje po nehode na bicykli o život. Podľa informácií z nemocnice v Cesene, kam bol Američan po stredajšej zrážke s automobilom prevezený, je jeho stav „extrémne vážny“.
Nicky Hayden na bicykli.
Tridsaťpäťročný Hayden, ktorý od minulej sezóny preteká v majstrovstvách sveta superbikov, utrpel vážne zranenia hlavy, hrudníka a panvy. Jeho stav výrazne komplikuje opuch mozgu a je momentálne tak kritický, že by podľa lekárov nezvládol ani operáciu.
Hayden sa v Taliansku po víkendovej Veľkej cene v Imole pripravoval na nadchádzajúcu britskú Grand Prix. Pri tréningovej vychádzke na bicykli ho ale v blízkosti Rimini zrazilo auto, náraz do čelného skla ho odhodil na ceste.
Informácie o nehode vyvolala medzi motoristickými kolegami zdesenie a jazdci na sociálnych sieťach vyjadrujú Hayden podporu. „Kámo, všetci vieme, že vieš bojovať. Myslím na teba a tvoju rodinu,“ napísal na twitteri jeho tímový kolega Stefan Bradl. „Forza Nicky, v myšlienkach som s tebou,“ pridal sa španielsky majster sveta MotoGP Marc Márquez.
Hayden získal svoj jediný titul v MotoGP v roku 2006, kedy prekazil talianskej hviezde Valentinovi Rossimu útok na šiestu trofej v rade.