MSF10-Futbal: Kouč Austrálie varuje pred Novým Zélandom,z kádra vyradil 3 hráčov

542

„Ak by sa majstrovstvá sveta začali už o tri-štyri dni, tak by som mal veľké starosti. Do začiatku šampionátu však ešte máme tri týždne,“ uviedol po pondelkovej výhre nad Kiwis holandský tréner na lavičke „Aussie.“ Austrália sa v základnej D-skupine na svetovom šampionáte stretne s Nemeckom, Srbskom a Ghanou. 
      Verbeek (pozn. celým menom Peter Tim Verbeek), ktorý po svetovom šampionáte chce pokračovať v trénerskej kariére v Európe na klubovej úrovni, označil Nový Zéland za „veľmi nebezpečného súpera.“ „Pri väčšine vzdušných súbojov dominoval súper, vôbec sme to nemali pod kontrolou. Urobili sme niekoľko chýb pri organizácii hry, ale vieme, kde nás tlačí topánka. Vieme totiž, že Nemci aj Srbi majú množstvo vysokých hráčov,“ povedal Verbeek.
      V prestížnom prípravnom zápase v Melbourne sa uchýlili domáci stredopoliari Vince Grella a Tim Cahill k dvom brutálnym zákrokom na Lea Bertosa, ktorý musel opustiť ihrisko po 34 minútach. „Myslím, že ak by sme také zákroky urobili na svetovom šampionáte, tak pravdepodobne dostaneme rovno dve červené karty,“ reagoval Verbeek, ktorého zverenci odohrajú ďalší prípravný duel 1. júna proti Dánsku v Johannesburgu a 5. júna sa stretnú s USA v Roodepoorte.