Na Prepoštskej ulici ho zaistila polícia. Incident sa odohral pred španielskou ambasádou. Útočil 43-ročný Michal, informuje na sociálnej sieti portál Ursulini. Bratislavskí policajti hodnotia stredajšiu akciu spacifikovania podozrivého ozbrojeného muža ako pohotový zásah. Na sociálnej sieti sa zároveň šíri video, kde vidieť, ako policajti kopú podozrivého na zemi.

 O zásahu informuje  KR PZ v Bratislave 

VÝSLEDKOM POHOTOVÉHO ZÁSAHU BRATISLAVSKÝCH POLICAJTOV BOLO SPACIFIKOVANIE OZBROJENÉHO MUŽAVÝSLEDKOM POHOTOVÉHO ZÁSAHU BRATISLAVSKÝCH POLICAJTOV BOLO SPACIFIKOVANIE OZBROJENÉHO MUŽA

Na linke 158 sme prijali dnes krátko po 12.00 h oznámenie o neznámom mužovi, ktorý sa pohybuje v blízkosti ambasády na Prepoštskej ulici v Bratislave ozbrojený chladnou zbraňou – s nožom v ruke.

Na miesto boli bezodkladne vyslané policajné hliadky, ktoré hodnovernosť tohto oznámenia na mieste preverili a potvrdili.

Policajti začali s mužom komunikovať a zároveň ho vyzývali aby upustil od svojho konania, avšak na tieto výzvy muž nereagoval.

Muž od svojho konania neupustil a zároveň sa v jeho blízkosti nachádzali dve tašky s neznámym obsahom. Policajti vykonali na mieste zásahu potrebné úkony a zabránili vstupu okoloidúcich osôb do blízkosti miesta incidentu.

Policajti s mužom naďalej udržiavali kontakt a opakovane ho vyzývali aby chladnú zbraň, ktorú neustále držal v ruke odložil, avšak neúspešne. Na miesto bola vyslaná zásahová jednotka PPÚ Bratislava. Nakoľko muž ignoroval aj ich výzvy, bol voči nemu vykonaný služobný zákrok za použitia donucovacích prostriedkov.

Muž bol následne obmedzený na osobnej slobode a bol ošetrený privolanou RZS z dôvodu ľahkých zranení ktoré utrpel počas zákroku. K zraneniu iných osôb v súvislosti s týmto incidentom nedošlo.

Na mieste incidentu bola zároveň vykonaná aj pyrotechnická prehliadka dvoch tašiek s neznámym obsahom, ktoré mal muž v bezprostrednej blízkosti. Prehliadka skončila s negatívnym výsledkom.

Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.