Autorka knihy „Ako zavraždiť manžela“ skončila v klepetách: Zabila svojho muža!

1026

Spisovateľka Nancy Crampton Brophy (68) na blogu »radila«, ako zabiť manžela a neskončiť vo väzení. Iróniou osudu ju minulý týždeň polícia zatkla za vraždu jej muža, šéfkuchára Daniela Brophyho (†63).

Daniel Brophy

Nancy Crampton Brophy je známa autorka románov pre ženy. Avšak jej knihy nie sú o nájdení pravej lásky, ktorá prekoná všetky prekážky. Pod jej mene vyšli napríklad knihy The Wrong Husband (Zlý manžel) či The Wrong Lover (Zlý milenec) a už samotné názvy kníh vypovedajú o ich príbehu.

Navyše Nancy vydala mnoho esejí, ktoré najskôr vychádzali v novinách a neskôr aj na internete. Na jednom z blogov vyšla esej s názvom How To Murder Your Husband (Ako zavraždiť manžela). „Ako spisovateľka napínavých románov som strávila veľa času premýšľaním o vražde, a teda aj o policajnom postupe pri vyšetrovaní. Koniec koncov, aj keby ma mala vražda oslobodiť, rozhodne nechcem stráviť ani chvíľu vo väzení,“ píše podľa DailyMail Nancy vo svojej eseji.

Strach z manžela ju doviedol k vražde

„Rozvod je drahý a vážne … chcete rozdeliť svoj majetok? Alebo ak ste sa vydali pre peniaze, nezískali by ste radšej všetko? Nevýhodou je, že policajti nie sú hlúpi a najprv budú vyšetrovať vás. Teda musíte byť organizované, nemilosrdné a veľmi chytré. Manželia umierali už skôr. Tak prečo nie ten váš?“ Stojí ďalej v texte. Málokto by si pomyslel, že nejde len o obyčajný žart či námet na ďalší román skvelej autorky, ale že Nancy naozaj uvažuje nad vraždou svojho vlastného manžela Daniela Brophyho, ktorú tiež tento rok uskutočnila.

Láska a vražda, utŕžil devätnásť rán nožom

Esej vyšla v roku 2011 a o sedem rokov neskôr druhý júnový deň bolo nájdené telo manžela Nancy v kuchárskej škole v Oregone. Zastreleného ho tam našli v kaluži krvi jeho študenti. A ako Nancy vo svojej eseji písala, že strážcovia zákona najskôr budú vyšetrovať manželku, tak sa aj stalo. Minulý týždeň bola zatknutá.