Muž sedemkrát vyhral v lotériu, napísal o tom knihu a prezradil pár pravidiel

1352

Šanca, že vyhráte v lotérii Powerball, čo je obdoba slovenského Lotta, je rovnaká, ako že do vás udrie blesk, začnete randiť s topmodelkou alebo vyhráte prezidentské voľby. A potom si predstavte človeka, ktorý túto lotérii vyhral sedemkrát. Áno, čítate dobre, sedemkrát sa to podarilo Richardovi Lustigovi.

Ten o tom dokonca napísal knihu a dá sa povedať, že či niekto vie všetko o tom, ako vyhrať v lotérii, je to práve on. Lustig sa našťastie rozhodol, že utrúsi pár svojich zásad aj pre tých, ktorí jeho knihu nečítali. Takže ak chcete vyhrávať, držte sa týchto zásad.
Najskôr sa vyhnite takzvaným rýchlym výberom, čo sú predvolené vstupenky vytvorené počítačom. Mnoho ľudí to robí, pretože nechcú vymýšľať svoje vlastné čísla. Lenže Lustig upozorňuje, že nie všetky čísla majú rovnakú pravdepodobnosť, že budú ťahané. Ak vám generátor zrovna zvolí tie menej šťastné, potom nevyhráte. Takže vždy vypisujte čísla, ktoré sami zvolíte.

Voľte všetky čísla. Niektorí ľudia vyberajú napríklad len v škále od 1-31. Matematicky by sa povedalo, že to nie je žiadny problém, môžu byť ťahané pokojne čísla od jedna do päťky, ale podľa Lustiga to tak nie je a vždy by sa mal človek snažiť obsadiť celý tiket. Ak to tak urobíte, máte oveľa väčšiu istotu, že sa o prípadnú prvú cenu nebudete deliť, alebo sa budete deliť len s jedným či dvoma ľuďmi.
Držte sa inštinktov a nemeňte svoje rozhodnutie. Akonáhle čísla vyberiete, už je nemeňte. Ostatne nejde o jednotlivé čísla, hlavnú cenu vám prinesie jedine celý súbor čísel. Ten ste zvolili a nemá cenu sa v tom opäť babrať. Proste na prvú dobrú.

Nekupujte viac tiketov, než si môžete dovoliť. Na stávkovanie by nemali padnúť dôchodky, peniaze na jedlo, nedajbože bankové splátky. Vždy by to mali byť peniaze, ktoré ste ochotní postrádať a váš rozpočet nijako nezaťaží ich strata.

Takže až pôjdete nabudúce vsádzať Lotto, skúste myslieť na rady Richarda Lustiga.

Víťazstvá Richarda Lustiga:

Win 1: $10,000 – Jan 1993
Win 2: $13,696.03 – Aug 1997
Win 3: „Wheel of Fortune“ Holiday trip to Los Angeles – June 2000 (valued at $3,594.66)
Win 4: Elvis Holiday trip to Memphis – Oct 2001 (valued at $4,966)
Win 5: $842,152.91 – Jan 2002
Win 6: $73,658.06 – Nov 25th 2008
Win 7: $98,992.92 – Aug 9th 2010