Muži obvinení z vraždy Kuciaka majú na krku ďalšiu vraždu!

344

Bývalý vojak Miroslav Marček a jeho bratranec Tomáš Szabo., Ktorí sú podozriví z vraždy Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej(† 27), čeia ďalšiemu obvineniu. Vyšetrovateľ (NAKA) obvinil dvojicu mužov z vraždy podnikateľa Petra Molnára z Kolárova.

Polícia obvinila údajných vrahov investigatívneho novinára Kuciaka a jeho snúbenice Kušnírová z ďalšej vraždy. „Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie voči osobám Tomáša Szaba. a Miroslava Marčeka pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy podľa § 144 ods. 1, ods. 2 písm. e) f) Trestného zákona,“ píše polícia slovenský republiky na svojom facebooku.

Kľúčové svedectvo v kauze Kuciak? Šéf Penty chce vypovedať o kontaktoch s obvineným Kočnerom

Vražda sa mala odohrať 16. decembra 2016 a jej obeťou sa mal stať slovenský podnikateľ v autodoprave Peter Molnár († 40). Páchatelia ho dvakrát strelili zozadu do hlavy.

Podľa policajtov páchatelia zavraždili podnikateľa po násilnom vniknutí do jeho rodinného domu s cieľom získať majetkový prospech. Kriminalisti zaviedli Miroslava Marček k domu Petra Molnára, kde im mal ukázať, ako do domu vnikol. Potom ho priviedli k Malému Dunaju do miest, kde mal Marček zahodiť do vody strelnú zbraň. Tú sa podarilo policajtom objaviť.

Rovnaké náboje ako mal vrah Jana Kuciaka používajú aj ozbrojené zložky

Obom obvineným hrozí v prípade preukázania viny v prípade vraždy podnikateľa doživotie. Rovnaký trest im môže súd vymerať aj v prípade, že budú odsúdení za vraždu Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Podľa skorších informácií sa Marček priznal, že na Kuciaka a Kušnírovú strieľal práve on. Bývalého vojaka Marčeka pritom vyšetrovatelia pôvodne označovali v kauze za vodiča; za strelca považovali Tomáša Szaba.

Taliansky novinár Papaleo hovorí, že Kuciaka so snúbenicou zabili hlúpi Česi alebo Slováci