Na margo Slovan verzus Dinamo Riga: Nie je umenie povzbudzovať, keď tvoj tím vyhráva, to je rovnako ako povedali L+S, Nie je umenie piť keď ti chutí, musíš sa premôcť

1137

Včera sa potvrdilo staré známe, že každá šnúra má svoj koniec, aj v noci v NHL Chicago našlo jej koniec po ôsmych prehrách a Dinamo Riga v Bratislave po siedmych prehrách. Žiaľ ešte tá slovanistická neskončila a pokračuje.

V duely sa stretli dva tímy s čiernou šnúrou prehier, Dinamo Riga ich malo 7 a Slovan v šnúre ešte pokračuje. Hokej predviedli na dobrej úrovni čo musel fanúšik tejto hry oceniť.

Úžasný začiatok zápasu začali obidvaja súperi bravúrne. Za Slovan už v ôsmej sekunde vsietil prvý gól stretnutia z ideálnej prihrávky Michala Řepíka Jeff Taffe. Dinamo neostalo nič dlžné a o dvadsaťosem sekúnd vyrovnával Darzins. Zápas pokračoval v tvrdej a agresívnej hre na obidvoch stranách. Hostia na rozdiel od domácich predviedli excelentnú ukážku využitia presilovky už po pár sekundách a dostali sa do vedenia 1:2 v 17 minúte gólom Redlihsa.
Pomer striel 14:10

V druhej tretine v 22 minúte išiel na trestnú lavicu Sersen za vyhodenie puku. Dinamo opäť predviedlo ako sa využíva presilovka a Videli zvyšuje vedenie o dva góly na 1:3. a tak z dvoch využili dve. Hráčov Slovana to nezlomilo, už v 28 minúte sa od Řepíkovej nohy odrazil puk do súperovej bránky. Rozhodcovia to ako gól neuznali, ja som vtom úmysel kopnutia nohou nevidel, ale ako sa hovorí mýliť sa je ľudské. V 33 minúte sa to už podarilo, v skrumáži vydoloval puk Rudo Červený a vsietil kontaktný gól na 2:3. O tri minúty ho napodobnil kolega z útoku, Jeff Taffe, ktorý strieľa svoj druhý gól v zápase a vyrovnáva stav na 3:3. Rozhodcovia ho tiež overovali na videu tak sa diváci mohli z jedného gólu tešiť dva krát. V posledných sekundách tretiny po prihrávkach na jeden dotyk mohol dostať Slovan do vedenia Jánošík. Brankár hostí to zachytil vyrážačkou
Pomer striel v tretine 7:6

V tretej tretine sa zlomil zápas v 47 minúte. Po zlej rozohrávke vo vlastnej tretine sa dostali k puku hostia a Darzinša svojím druhým zásahom strieľa od modrej vedúci gól zápasu a aj víťazný. Nezmenila už na tom ani vyše dvojminútová hra bez Štěpánka v bránke. Slovanisti odstreľovali bránku Rigy ale ich brankár čaroval a udržal si už čisté konto v tejto tretine do konca.
Pomer striel v tretine 12:7, celkovo 33:23

Najbližší duel absolvujú hokejisti Slovana v utorok na ľade absolútneho favorita KHL SKA Petrohrad.

HC Slovan Bratislava – Dinamo Riga 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)

Góly: 1. Taffe (Řepík), 34. Červený (Taffe), 37. Taffe (Červený) – 1. Darziňš (Balinskis, M. Redlihs), 17. M. Redlihs (Darziňš, Maione), 24. Videll (Darziňš, Maione), 47. Darziňš (M. Redlihs, Balinskis)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gamalej, Sidorenko – Sadovnikov, Sivov (všetci Rus.), 5855 divákov

Zostavy:
Slovan Bratislava: Štěpánek – É. Gélinas, Sersen, Švarný, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Bačík – Řepík, Taffe, Červený – Ch. Bailey, M. Sukeľ, M. Lunter – Lamper, Hrnka, Buc – Jeglič, Chipchura, Rau – Baranov

Dinamo Riga: Biľalov – Maione, Alisauskas, Balinskis, Sotnieks, Aľajev, Žile, M. Zanetti – Myttynen, McMillan, Clark – M. Redlihs, Videll, Darziňš – Dzierkals, Džeriňš, Meija – Marenis, Pavlovs, Gillies – Batna

Jeff Taffe strelec dvoch gólov

O zápase po zápase

Vladimír Országh (tréner Slovana): „Mali sme dobrý začiatok, ale okrem gólu sme v prvej tretine neukázali nič. Súper bol aktívnejší, rýchlejší, dominoval v súbojoch. Mali sme znovu niekoľko zbytočných vylúčení. V druhej tretine sme sa trochu zobudili, vyrovnali sme, ale znovu sme niekoľko momentov nezvládli. Bolo to málo, súper chcel uspieť viac. Potrebujeme hrať 60 minút a to sa nestalo. Hráme o budúcnosť Slovana, musíme sa zmobilizovať a začať vyhrávať.“

Girts Ankipans (tréner Dinama Riga): „Bol to náročný bojovný zápas. Vyzeralo to takmer ako v play-off. Sú to pre nás veľmi dôležité body a nebolo jednoduché ich vybojovať.“

Michal Řepík (útočník Slovana): „Nehrali sme celý zápas a nechali sme sa zbytočne vylučovať. V úvode sme dali rýchly gól, no vzápätí sme znovu inkasovali. To by sa nemalo stávať. Nezvládli sme oslabenia, kde sme dostali dva góly. Po prestávke sme hrali celkom dobre, diktovali sme tempo hry. Myslím si, že štvrtý gól bol trochu smolný. Ku koncu nám už nezostávali sily. Mali sme presilovku, ale nič nám v nej nespadlo. Tak to býva, keď nebudeme hrať celých 60 minút, šťastie nám nepôjde naproti.“

Michal Řepík prihrával na prvý gól

Jakub Štěpánek (brankár Slovana): „Prehrali sme a teda nemôžeme byť spokojní. V prvej tretine bol súper aktívnejší a z toho ťažil. Potom sme sa vrátili do zápasu, hrali sme dobre, tlačili sme, ale nedali sme gól. Naopak, súper skóroval. Zápas má 60 minút a my hráme vždy iba určitú pasáž a to nestačí. Menšie voľno uvítame, či nám to pomôže, ukážu až zápasy po prestávke.“