Podľa očakávanie od prvých sekúnd to bola hokejová lahôdka. SKA Petrohrad nabitý hviezdami dokonale predviedol prečo ešte v riadnom hracom čase neprehral.

V zostave má držiteľov Stanleyho pohára, najlepšieho strelca a hráčov z klubov NHL a viacerých hráčov Ruskej reprezentácie. Štadión bol beznádejne vypredaný. Diváci potleskom privítali Kovalčuka.

Slovan si v prvej tretine zahral dve presilovky mal pár nebezpečných akcii ale góly strieľali hráči Petrohradu. V 9 minúte sa presadil tretí útok gólom najproduktívnejšieho hráča súpera Nikitu Guseva. Druhý gól pridal druhý útok z hokejky Sergeja Širokova. V posledných sekundách tretiny Štepánek zlikvidoval dve strely Kovalčuka
Strely na branku 6:13

V druhej tretine sa nestačili diváci ani usadiť a prvý útok SKA Petrohradu Plotnikovom z prihrávky Kovalčuka dáva tretí gól. Nasledovala výmena brankára. Mazanec sa mohol po minútke predviesť úspešným zákrokom. V 25 min. si zahrali hostia prvú presilovku čo po minúte využili na strelenie štvrtého gólu Vojnovom z prihrávky Guseva, stav 0:4. (Viačeslav Vojnov získal počas trojročného pôsobenia v drese Los Angeles Kings dvakrát Stanleyho pohár (2012, 2014), pričom v sezóne 2013/2014 to bolo aj po boku slovenského útočníka Mariána Gáboríka). V 32 minúte je vylúčený druhý hráč Slovana, Bačík. Domáci hráči predviedli neskutočné minúty. Vo vlastnom oslabení sa usadili so štyrmi hráčmi v obrannom pásme hostí a priviedli divákov do varu. Po vypršaní trestu nebezpečné útoky pokračovali až do posledných sekúnd druhej tretiny. Dvakrát sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Řepík. V závere ešte nevyužili prečíslenie dvoch na jedného, keď nastrelili tyčku Boychuk s Kašparom.
Strely na branku 12:15

V tretej tretine mal veľkú šancu na skorigovanie nepriaznivého stavu v 44. minúte Viedenský, ktorý sa ocitol sám pred fínskym brankárom Koskinenom, ale nezakončil úspešne.

Divákov dostala do varu 47. minúta, keď sa pri striedačke Slovana do seba pustili Skalický a Tichonov, z tohto súboja vyšiel víťazne hráč Slovana. Domáci si zahrali poslednú presilovku, žiaľ bez gólu. V 51 minúte sa z piateho gólu radovali opäť hostia, Mazanca prestrelil dvadsaťročný obranca Rykov.

Strela do masky

V závere Širokov odstrelil brankára Mazanca tvrdou strelou do masky, až musel zasahovať lekár. Slovan ešte snažil o čestný zásah, ale Koskinen si udržal čisté konto.

Diváci na cestu do šatne odmenilo potleskom súpera. Rovnako tak vyprevádza potleskom do šatne aj domácich, ktorí absolvujú ešte čestné kolo.

Slovan Bratislava – SKA Petrohrad 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)

Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme SKA Mikko Koskinen, v tíme Slovana Zach Boychuk.

Góly: 10. Gusev (Malcev), 15. Širokov (Kalinin, Koskiranta), 21. Plotnikov (Kovalčuk, Zubarev), 27. Vojnov (Gusev), 51. Rykov (Barabanov). Najlepšími hráčmi zápasu: SKA-Mikko Koskinen, Slovana-Zach Boychuk.
Rozhodovali: Oskirko, Fatejev – Palej, Tomilov (všetci Rus.), vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.055 divákov.

Slovan Bratislava: Štepánek (21. Mazanec) – Ebert, Després, Sersen, Bačík, Voráček, Švarný, Barker – Řepík, Boychuk, Kašpar – Genoway, Viedenský, Hrnka – Skalický, Šťastný, Buchtele – Mikúš, Sádecký, Bezúch

SKA Petrohrad: Koskinen – Vojnov, Zubarev, Gavrikov, Jakovlev, Rundblad, Chafizullin, Rukavišnikov, Rykov – Plotnikov, Prochorkin, Kovaľčuk – Kalinin, Koskiranta, Širokov – Barabanov, Malcev, Gusev – Ketov, Kablukov, Tichonov

O zápase po zápase

Oleg Znarok, tréner Petrohradu: „Máme za sebou veľa zápasov, teraz si musíme dobre oddýchnuť. Zvíťazili sme zaslúžene.“
Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Súper bol dnes silnejší. V prvej tretine si vypracoval dvojgólový náskok a svoje vedenie si pohodlne strážil, pričom pridal aj ďalšie góly.“

Michal Řepík, útočník Slovana: „Petrohrad má výborné mužstvo, hrať s nimi je veľmi ťažké. Dnes nás jednoznačne prevýšili. Som rád, že nás hnala dopredu vypredaná aréna, škoda výsledku.“

Brankár Marek Mazanec

Marek Mazanec, brankár Slovana: „Súper bol veľmi silný. Má obrovskú kvalitu, sú vo veľkej pohode. Ak majú možnosť, tak nevymýšľajú a strieľajú. Ale my sme do zápasu dali všetko.“