O treste 21 rokov rozhodol Najvyšší súd SR, keď zamietol jej odvolanie v kauze vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Rovnaké tresty sú právoplatné aj v prípade Romana Ostružlíka a Vladimíra Mosnára. Najvyšší súd zároveň zamietol odvolanie prokurátora, ktorý pre trojicu požadoval tresty 25 rokov väzenia. Dnešné rozhodnutie NS SR je právoplatné.

Špecializovaný trestný súd odsúdil 4. decembra 2020 za vraždu Lászlóa Basternáka Alenu Zsuzsovú na 21-ročný trest odňatia slobody. Rovnaký trest súd vymeral aj Ostružlíkovi a Mosnárovi. Prokurátor navrhoval 25-ročné tresty pre všetkých. Voči rozsudku sa odvolali obhajcovia obžalovaných tak  aj prokurátor. Štefan Kaluz, ktorý mal vraždu vykonať, si za tento skutok odpykáva 25-ročný trest.

Prepustená Alena Zsuzsová sa na slobode neohrial, za bránou väznice na ňu číhala zásahovka!

Objednávateľom vraždy exprimátora Hurbanova Lászlóa Basternáka  z roku 2010 bol Ostružlík, objednávku mala ďalej sprostredkovať Zsuzsová, ktorá je okrem toho obvinená aj z príprav vrážd generálneho prokurátora Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. V prípade vraždy novinára Jána Kuciaka ju sa vrátil prvostupňovému súdu na opätovné rozhodnutie.

Stopy Aleny Zs. vedú k ďalším 3 vraždám!