Stopy Aleny Zs. vedú k ďalším 3 vraždám!

1602

Vo vyšetrovaní vraždy Jána a Martiny nastal zvrat, ktorý asi nikto nečakal. Dolapenie Aleny Zs., ktorá čelí obvineniu z objednávky ich vraždy, priviedlo políciu na stopu ďalších dvoch neobjasnených vrážd z minulosti. Jedna z nich bola odstavená už viac ako 13 rokov.

Píše sa rok 2005 a v centre Trnavy niekto pristúpi so zbraňou v ruke k mladému mužovi, priloží mu ju k hlave a vystrelí. Potom utečie. Na zemi zostáva ležať v kaluži krvi tridsaťročný Talian Davide Casellato, podnikateľ, ktorý prišiel na Slovensko vyrábať nábytok. Vraždu vyšetruje slovenská polícia. Márne.

Od hrozného činu ubehlo už 13 rokov, ale kriminalisti stále netuší, kto bol, pravdepodobne nájomným, vrahom Taliana. Niekto tvrdí, že za činom stála žiarlivá priateľka, niekto zase, že podnikateľské aktivity muža. Podľa dôverných zdrojov týždenníka PLUS 7 dní sa však v posledných dňoch vyšetrovanie prípadu opäť rozbehlo na plné obrátky a dôvod je podľa denníka jasný. Alena Zs., Obvinená v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírová, zrejme prehovorila.

Kontroverzná žena je v prípade Kuciak údajnou objednávateľkou vraždy. V kauze starej trinásť rokov ale môže hrať ešte dôležitejšiu úlohu. Aj napriek faktu, že slovenskí policajti sú o jeho okolnostiach nie veľmi zdielní, talianske médiá po incidente priniesla informácie o tom, že by podnikateľovým vrahom mala byť tridsaťročná štíhla žena, vysoká asi 170 centimetrov s dlhšími, čiernymi vlasmi. A tento opis by vskutku presne sedel práve na kriminálničku s napojením na tie najvyššie špičky slovenského politiky.

Polícii sa podarilo vypátrať pôvod smrtiacej zbrane, ktorou zastrelili Kuciaka s priateľkou! Stopa vedie do Maďarska

Alenu ale zo zavraždeným podnikateľom spája aj to, že v Taliansku sama dlhú dobu žila, konkrétne dokonca v oblasti, odkiaľ muž pochádzal, teda severne od Benátok pri mestečku Savorgnano del Torre. V čase okolo roku 2005 navyše Alena nadväzovala kontakty s talianskymi podnikateľmi, ktorí sa na Slovensku realizovali vo výrobe dielov k nábytku. Týždenník PLUS 7 dní v tejto súvislosti oslovil slovenskú políciu. Tá však kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu informácie nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Alena Zs. je mimo tento prípad spájaná aj s deväť rokov starou vraždou politika Lászlóa Basternaka, ktorý mal byť údajne zavraždený kvôli kandidatúre na funkciu primátora Hurbanova, ktorú už predtým raz vykonával. Vtedy sa hovorilo o tom, že objednávateľom mal byť konkurent v boji o primátorské kreslo – Roman Ostružlík. A tomu robila kampaň práve Alena Zs …

Českej spojke Jána Kuciaka zobrali mobil. Polícia chce prelomiť heslá

Podnikateľka a modelka sa zaujímavými kontakty vstúpila do povedomia verejnosti v septembri minulého roka, keď ju polícia zadržala kvôli vyšetrovaniu nájomnej vraždy Jána Kuciaka († 27) a Martiny Kušnírovej († 27). Doteraz sedí vo väzbe. Žena mala byť podľa vyšetrovateľov jej zadávateľkou. Kto si však vraždu objednal u nej, zatiaľ nie je jasné …