Polícii sa podarilo vypátrať pôvod smrtiacej zbrane, ktorou zastrelili Kuciaka s priateľkou! Stopa vedie do Maďarska

1703

Slovenských a maďarská polícia sa domnieva, že strelná zbraň, ktorá zabila investigatívneho novinára Martina Kuciaka († 27) a jeho snúbenicu Martinovi Kušnírová († 27), zrejme pochádza z Maďarska. Informujú o tom predné slovenské aj maďarské spravodajské portály.

Maďarský web hvg.hu zverejnil doteraz utajovanú informáciu o tom, že zbraň, ktorou boli zabití mladý novinár Kuciak a jeho snúbenica, mohla pochádzať z Maďarska. Server sa pritom odvoláva na materiály, ktoré má k dispozícii. Podľa nich maďarská polícia v súvislosti s nájomnou vraždou vyšetruje dvoch podozrivých.

A nezostalo vraj len u výsluchov. Policajti mali vykonať niekoľko domových prehliadok v centre Budapešti a obcí Kecskemét a Zebegény. Kriminalisti tam nakoniec zabavili niekoľko počítačov a mobilné telefóny.

Vyšetrovateľov do Maďarska priviedli informácie, ktoré získali z výsluchov štyroch obvinených v kauze Kuciak. Podľa nich si mal údajný strelec Tomáš S. zakúpiť zbraň u Maďara s iniciálami K. L. Vďaka výpisom z telefonických hovorov polícia zistila, že si strelec a K. L. niekoľkokrát volali. Zbraň potom mala páchateľa stáť asi 3 tisíc eur.

Alena Zsuzsová obvinená z objednávky vraždy Kuciaka sa vraj živila sexom aj žobraním!

Druhým podozrivým mužom z Maďarska má byť človek s iniciálami K. I. R. Ten mal vrahom pomáhať so sprostredkovaním kúpy.

„V rámci medzinárodnej spolupráce úkony vykonali zásahové jednotky maďarskej polície. Pre ďalšie informácie už kontaktujte slovenské vyšetrovacie orgány,“ uviedla pre televíziu JOJ maďarská polícia.

Svedka v prípade vraždy Kuciaka našli obeseného. Až pitva ukáže, či išlo o samovraždu

Obaja muži sa po policajnom výsluchu opäť ocitli na slobode. Polícia ich zatiaľ označuje zo možných svedkov. Samotná zbraň s tlmičom, ktorou bol novinár zastrelený, sa zatiaľ nenašiel. V prípadoch vraždy ide pritom vždy o jeden z kľúčových dôkazov.