Pohľad, z ktorého bolí srdca. Dvaja vystrašení psíkovia zomreli v objatí na dehydratáciu a vyhladovanie v austrálskom Albury. Majiteľka psíkov zavrela v práčovni a 11 dní ich nekŕmila. Nebohá zvieratá zahynuli vo vlastných výkaloch a moču.

Majiteľka Kimberly Thi-My Atwell priznala, že keď psov naposledy kŕmila, boli viditeľne vychudnuté. Potom ich počas 11 dní nechala v práčovni svojmu osudu bez dozoru. Šteniatko austrálskej Kelpie a dvojročný kríženec stafordšírskeho bulteriéra nemali šancu prežiť.

Inšpektor austrálskej organizácie na ochranu zvierat RSPCA ich našiel v auguste minulého roka. Ich majiteľka bola pritom teraz súdom neprimerane potrestaná. Za ich bolestivú smrť bola odsúdená na pokutu v prepočte iba 100 eur a 80 hodín verejnoprospešných prác.

Ocitli sme sa na psej zabíjačke! V rómskej osade pred ochranármi zvierat stiahli psa z kože

„Čo môžete vôbec povedať o prípade tak smutnom a až frustrujúcom? Naša práca nikdy nebude jednoduchšia, keď vídame hrôzy ako túto. Nedokážem si predstaviť, akú bolesť a utrpenie museli títo psi prežívať počas svojich posledných hodín,“ povedal zástupca inšpektora RSPCA Scott Meyers.