Elektrické lietadla sa stanú čoskoro realitou, dokonca možno skôr, než si dokážete predstaviť. Veľké spoločnosti v leteckom priemysle Boeing a JetBlue investovali do Startupu Zunum Aero, ktorý pracuje na dopravnom elektrickom lietadle.

Tiež Uber a Airbus vytvára elektrické lietadlá pre vzdušnú taxislužbu. A na veľkom projekte začína pracovať aj americký Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku (NASA).
NASA investuje obrovskú sumu do projektu s elektrickými lietadlami, pričom konkrétne sa bavíme o viac ako 43 miliónoch dolárov. Ide o desaťročný plán, ktorý sa točí okolo dizajnovaní a budovaní radu ekologických lietadiel X-Series. NASA sa zároveň zaväzuje, že projekt za presne 43 500 000 dolárov zrealizuje do roku 2020.
Jeden z projektantov radu elektrických vozidiel Sean Clarke povedal pre Business Insider, že pracujú na stroji na testovacie účely a že modely pre komerčné účely budú disponovať vylepšenou batériovou technológiou. Po dokončení konštrukcie X-57 chystá NASA zaujímavejšie časti projektu, pričom chce štandardné lietadlo prebudovať na elektrické s 350kilogramovou batériou. Elektrické lietadlo by sa mohlo vzniesť do vzduchu už budúci rok.
Potom by malo dôjsť k rekonštrukcii krídel a inštaláciu rovnakých rotorov z modelu X-57. A takéto lietadlo by malo vzlietnuť v máji 2019. Záverom by malo vzniknúť dopravné elektrické lietadlo určené na komerčný predaj.