Nechutný masaker s desivými následkami. Vyčíňanie sfetovaného vojaka na Floride! 

Maniak neušetril dojča (†3 mes.) Ani psíka!

926

Nechutný masaker s desivými následkami sa odohral v nedeľu v Lakelande na Floride. Bývalý vojak Bryan Riley tam údajne pod vplyvom drog postrieľal štyroch ľudí medzi nimi dojča (†3 mes.). Zbraň obrátil aj proti jedenásťročnej dievčine, ktorá vážne zranenia prežila len zázrakom. Ďalšie tri ženy (†33, †40 a †62) toľko šťastia nemali.

Bývalý mariňák započal spúšť v nedeľu skoro ráno. Pri streľbe mal byť pod vplyvom pervitínu a na sebe mal nasadenú nepriestrelnú vestu. V dome, kde útočil, najprv zastrelil dve ženy vo veku štyridsiatich a tridsiatich troch rokov. Šokujúce je, že bohužiaľ neušetril ani 3-mesačného dojčaťa. Bábätko policajti našli v náručí mŕtvej matky.

Vrah od susedov! Znásilnil a zavraždil sedemročnú skautku, ktorá mu chcela predať sušienky! 

A aby toho nebolo málo, svoj hnev Bryan Riley otočil aj na jedenásťročné dievča. Tá podľa denníka New York Post jeho vyčíňanie zázračne pravdepodobne prežije, hoci bola zasiahnutá sedemkrát. „Tá dievčina sa pozrela našim policajtom do očí a povedala, že sú v dome ďalšie tri mŕtvoly,“ uviedol miestny šerif Grady Judd pri tlačovom briefingu.

Vrah mal potom smerovať do ďalšieho domu, kde zabil šesťdesiatdvaročnú pani a rodinného psíka. „Ten muž ráno zavraždil štyroch ľudí, chcel útočiť aj na policajtov, ale potom sa vzdal,“ opísal šerif.

Bol dávaný za vzor napraveného vraha. Po prepustení ale zabil ďalších 11 žien

Riley mal pred masakrom vstúpiť do štvrte a odvolávať sa na boha. „Boh ma sem poslal, musím hovoriť s jednou z tvojich dcér, Amber,“ mal predniesť zmätene. Ľudia mu povedali, že nikto taký na mieste nežije a požiadali ho, aby odišiel. Riley namiesto toho začal streľbu.

Jeho priateľka povedala polícii, že sa začal správať nevyspytateľne po tom, čo minulý týždeň v kostole v Orlande vyhlásil, že k nemu hovorí Boh. „Bol to vyznamenaný vojenský veterán. Vieme len to, že išlo o šialenca, ktorý mal veľa zbraní a zastrelil a zavraždil nevinných ľudí, “ uviedol šerif Judd.