Vrah od susedov! Znásilnil a zavraždil sedemročnú skautku, ktorá mu chcela predať sušienky! 

Podmienečného prepustenia sa nedožil, rodina obete oslavuje

1216

Vo väzení v New Jersey zomrel muž, ktorý v roku 1973 znásilnil a zavraždil malé, ešte len sedemročné dievčatko. K ohavnému činu došlo potom, čo mu malá skautka zaklopala na dvere s tým, že mu chce predať nejaké sladkosti. McGowan sa k činu priznal a neskôr si začal odpykávať doživotie s možnosťou podmienečného prepustenia.

Zavraždená Joan D’Alessandrová

Zavraždená Joan D’Alessandrová a McGowan bývali blízko. Budúce vrah, vtedy učiteľ chémie, žil o tri domy ďalej vedľa svojej obete. „Ahoj mami, hneď som späť,“ povedalo dievčatko svojej mamičke Rosemarie D’Alessandrovej a odišla McGowanimu ponúknuť sladkosti. Ten ju znásilnil, brutálne zbil a zavraždil, uviedol New York Post. Celý útok podľa všetkého trval len niekoľko minút. O to bol ale brutálnejší.

Pedofilný vrah pred 32 rokmi znásilnil a podrezal jedenásťročnú Haničku. 

McGowan sa k vražde priznal a telo malej Joan bolo neskôr nájdené v newyorskom štátnom parku Harriman. Za trestný čin vraždy bol odsúdený na doživotné väzenie, ale stále mal nárok na podmienečné prepustenie, uviedla rodina zavraždenej.

Pedofilné zverstvo! Dvanásťročné dievčatko otehotnelo počas Lockdownu!

 Prvá šanca  nevyšla 

McGowan sa nepodarilo presvedčiť komisiu pre podmienečné prepustenie v roku 2009 a jeho ďalšiu príležitosť mala prísť v roku 2025. Rodina dievčatka je šťastná, že tá chvíľa už nepríde. McGowan totiž vo väzení zomrel. „Nebudeme musieť plytvať svojím časom a energiou v boji za to, aby zostal vo väzení,“ uviedla matka zavraždeného dievčatká. Príčinu smrti odsúdenca úrady nezverejnili.

Po vražde svojej dcéry Rosemarie D’Alessandrovej pomohla vytvoriť „Joanin zákon“, ktorý zakazuje zločincom, ktorí vraždia deti do 14 rokov v súvislosti so sexuálnym trestným činom, možnosť získať podmienečné prepustenie. Podoba tohto zákona bola v roku 1998 prijatá na federálnej úrovni.

Urobila z manžela pedofila! Súd ju odmenil 3,5 rokmi väzenia

„Mohli sme dcéru pochovať a nechať to byť, ale to som nechcela. Chcem, aby si ju ľudia zapamätali. Aby zastupovala ostatné,“ vysvetlila mamička.