Nález podrezanej a znásilnenej Haničky († 11) pred 32 rokmi otriasol nielen Prahou ale celé Československo. Ležala ukrytá v kríkoch s taškou rozsypaných čerešní, ktoré išla nazbierať, asi aby potešila mamičku. Jej vrah sa po pár dňoch na polici prihlásil sám, strážcovia zákona ho ale vtedy už podozrievali. Zdeněk Moré (72) sa totiž na mieste činu obnažoval pred deťmi a tie si ho veľmi dobre pamätali. Obvodný súd pre Prahu 8 mu v stredu o ďalšie dva roky predĺžil ústavnú sexuologickú liečbu.

Otrasná udalosť sa odohrala 7. júna 1989. Jedenásťročná Hanička vyrazila popoludní do Libeňského sadu Třešňovka natrhať práve dozrievajúce čerešne. „Tak čo, natrhala si si ich dosť?“ ozvalo sa spod rebríka, na ktorom stála. Pýtal sa ju vtedy štyridsaťjedenročný Zdeněk Moré. Dievča sa ho bálo a bála sa aj zliezť zo stromu. Chcela využiť chvíle, keď okolo prechádzal mladík, ale než zliezla, bol už preč.

Pedofilné zverstvo! Dvanásťročné dievčatko otehotnelo počas Lockdownu!

To bola pre Moréhu skvelá šanca. Podľa iDnes ho vzrušilo, ako sa dievčaťu vyhrnuli tepláky a odhalila sa jej spodná bielizeň, neskôr sa ohla pre popadané čerešne a tým mal jasno. „Ako sa pre nich ohla, tak to na mňa prišlo. V priestore Třešňovka bolo také divné ticho a to na mňa spolu s pozíciou poškodenej silne zapôsobilo. Priblížil som sa k nej potichu zozadu, chytil som ju lakťom za krk, pritlačil k telu a pozdvihol zo zeme. Potom som sa s ňou niekoľko metrov predieral krovinami,“ stojí v policajnom protokole.

 Krv si z rúk  olízal 

Moré dievčatko znásilnil a potom z nohavíc vytiahol sadovnícky nôž, ktorý jej zabodol zboku do krku. Podrezal ju a teplá krv, ktorá sa mu vyvalila na ruky, ho znova vzrušila. Dievča ukryl v kroví a krv si z rúk olízal.

Expolicajt mal zneužiť 122 detí, jeho kaucia sa vyšplhala na astronomickú sumu!

O dva dni neskôr našiel telo dievčatka spolužiak, Moréhu polícia začala podozrievať vďaka niekoľkým svedeckými výpovediam detí, ktoré sa v okolí pohybovali. Navyše ho tam nevideli prvýkrát.

„Toho chlapa sme tam vídali často a vždy kúsok od nás si stiahol nohavice, vytiahol prirodzenie a niečo s ním robil. Pri tom sa na nás pozeral. Nevadilo mu, že ho vidíme,“ opísal štrnásťročný Michal.

Moré vtedy ešte obvinenia z vraždy odmietol, po pár dňoch sa ale sám priznal. Trestu smrti unikol len o vlások, dostal 25 rokov natvrdo.

Pedofil držal v kobke sedemročného chlapca ako sexuálneho otroka!

Moré, u ktorého bola diagnostikovaná pedofília, sadizmus, slaboduchosť a tiež ťažká porucha osobnosti, strávil vo väzení už celkom dve tretiny života, pred vraždou Haničky za rôzne iné delikty. Posledných osem rokov žije v bohnickej liečebni, v stredu súd riešil znovu po dvoch rokoch možnosť jeho prepustení. Ani tentoraz ho však na slobodu neposlal – podľa sudcu Petra Fassatiho u neho prognóza nie je zatiaľ priaznivá, sám Moré s predĺžením liečby súhlasil. Ďalšia možnosť prepustenia bude mať za dva roky.