Nemeckí policajti zadržali 43-ročného pašeráka s bruchom plným kokaínu v aute s českou ŠPZ

558

Pašerák idúci z Prahy vo vozidle s českou ŠPZ mal v bruchu 70 vačkov s kokaínom. Pri policajnej kontrole minulý štvrtok sa ukázalo, že sa vracia z Holandska, kam vyrazil zrejme ten istý deň z Prahy. Policajtom bolo podozrivé, že sa v ďalekej cudzine zdržal len krátko.

Následne sa ukázalo, že v bruchu v malých vrecúškach pašuje pol kilogramu kokaínu. Droga by mala na čiernom trhu hodnotu 35.000 eur, informoval server nordbuzz.de. tridsaťštyriročnému  Nigérijčanovi sa podarilo v automobile s českou poznávacou značkou prepašovať pol kilogramu drogy z Holandska do Nemecka.

Policajný tím zo západonemeckého Bad Bentheimu ho ale krátko po prejdení holandsko-nemeckej hranice neskoro v noci zadržal na diaľničnom zjazde Schüttorf-Nord. Vodič nedokázal vierohodne vysvetliť, prečo podnikol ďalekú cestu do Holandska a po krátkej dobe ju opäť ukončil. Policajti si preto na jeho automobil posvietili.

Nenašli síce žiadnu omamnú látku, ale test odhalil príslušné chemickej usadeniny. S pozitívnym výsledkom následne dopadol rozbor moču podozrivého. Nález rôznych liekov na zažívanie a ďalších prostriedkov posilnil podozrenie, že vo svojom tele pašuje drogy. Rádiologické vyšetrenie potom odhalilo, že má v bruchu vačky s kokaínom.

Ďalší súd s pašeráčkou Terezou prerušený, teraz z jej strany. Čo sa stalo?

Imigrant z Nigérie bol ešte v nemocnici zadržaný a na mieste sa začalo vyšetrovanie. Muž postupne zo svojho tela prirodzenou cestou vylúčil dohromady 70 vačkov s celkovými 500 gramami kokaínu. Na návrh štátneho zastupiteľstva v Osnabrücku bol muž v piatok vzatý do väzby.

Žena pre Austrálčana