Newyorské nariadenia sa dotkne zhruba 3 000 odsúdených násilníkov, ktorí v štáte na východnom pobreží USA žijú pod dohľadom úradov.

S prosbou o pomoc s vymáhaním nového nariadenia sa Cuomo obrátil priamo na spoločnosť Niantic, ktorá spolu s Nintendom a firmou Pokémon hru vytvorila. Samotných odsúdených úrady upozornia, že hranie Pokémon Go a podobných hier sa rovná porušenie pravidiel ich podmienky.

Podľa newyorskej senátorky Diane Savinoovéj môžu násilníci vďaka hre napríklad sledovať, kde sa zhromažďujú deti hľadajúce kreslené príšerky. Nebezpečné je podľa newyorských politikov tiež to, že jednotliví používatelia môžu za odplatu v hre umiestňovať návnady, a lákať tak ďalších hráčov na určité miesta.

Existuje „hrozivá spojitosť medzi bydliskami sexuálnych delikventov a cieľu hry“, povedal na základe svojej analýzy newyorský senátor Jeffrey Klein.

Užívatelia aplikácie Pokémon Go sa reálne potulujú po reálnom okolí a na svojich smart telefónoch hľadajú a chytajú kreslené postavičky Pokémonov. Len v Spojených štátoch prilákala hra počas menej ako dvoch týždňov od spustenia 21 miliónov užívateľov. Kvôli nepozornosti hráčov došlo už k sérii dopravných nehôd, zranení, ale aj k ilegálnym prechodom americko-kanadskej hranice.