NHL: Halák predĺžil čistým kontom sériu svojich výhier na päť, Kopecký asistoval

375

V noci na utorok priviedol svojím tretím čistým kontom sezóny St. Louis nielen k víťazstvu 1:0 nad Dallasom, ale posunul svoj tím aj do čela konferencie. Trinástu asistenciu v ročníku si pripísal center Tomáš Kopecký, jeho Florida proti Bostonu získala bod za prehru 2:3 po nájazdovom rozstrele. 
V situácii, keď sa tímy striedajú vo vedení ligy takmer na dennej báze, sa ale nestráca výkon Blues, ktorý sa v novembri potácali len na 14. mieste Západnej konferencie. „Bluesmani“ vymenili trénera a momentálne vedú konferenciu i Centrálnu divíziu a na čele ligy trónia spoločne s NY Rangers, ktorí ale majú výhodu dvoch zápasov k dobru. Rovných 60 bodov má aj Chicago, ktoré Blues po výhre predbehli vo svojej divízii.
„Keby nám niekto pred sezónou povedal, že v tejto fáze ročníka budeme na čele konferencie alebo divízie, bolo by to bývalo pôsobivé vyjadrenie,“ komentoval aktuálnu pozíciu svojho tímu slovenský gólman, ktorý k 19 kariérnemu „shutoutu“ potreboval 22 zásahov. Halák pomaly zatieňuje svojho kolegu a účastníka zápasu All Stars Briana Elliotta, ktorý po fantastickom úvode z posledných 6 duelov dokázal vyhrať iba dva. Halák naopak zbiera jednu výhru za druhou, ťahá päťzápasovú šnúru úspechov a neprehral v riadnom hracom čase od 22. novembra.
Druhý bod pre hokejistov Bostonu vydoloval v záverečnej nájazdovej lotérii David Krejčí, ktorý prerazil odpor „panterov“ vo štvrtej sérii. Kopecký si okrem kanadského bodu zlepšil štatistiky o jednu plusku a tri strely, kapitán Bruins Zdeno Chára skúšal Scotta Clemmensena prekonať dvakrát a raz sedel na trestnej lavici.
Rovnako ako jeho NY Islanders, bodovo naprázdno vyšiel v noci aj obranca Milan Jurčina, keď jeho tím prehral doma s rozbehnutým Nashvilleom 1:3.
Návrat Andreja Sekeru do zostavy Buffala nebol vôbec radostný, Sabres prehrali v Joe Louis Arene 0:5 a s Detroitom. Domáci stanovili konečné skóre už v 25. minúte zápasu a stanovili nový klubový rekord šnúrou 15 domácich víťazstiev. Slovenský obranca odohral takmer 24 minút a zapísal si jednu mínusku.