Dnes, RB Systems – spoločnosť, ktorá bola finalistom v súťaži SpaceX Hyperloop One Pod – zverejnila spektakulárne návrhy svojej vízie. Keďže neexistuje žiadny precedens, ako stanicu pre Hyperloop navrhnúť, mala firma voľné ruky, pri vysoko experimentálnom priestorovom usporiadaní stanice.

hyperloop_rbsystems_3 hyperloop_rbsystems_4Očakávané vysoké tempo obratu vozňov na ďalšiu cestu, vyžaduje vysoký stupeň automatizácie stanice. Starostlivo zvážený sled manipulačných priestorov a úkonov, spätých s manipuláciou vozidiel. Rustem Baishev z RB Systems, navrhuje riešiť túto výzvu na viacerých úrovniach.

hyperloop_rbsystems_5 hyperloop_rbsystems_9 hyperloop_rbsystems_10Po príchode gondoly Hyperloop do stanice, je vyvedená na koľaj, po ktorej doputuje k nástupišťu. Tam vystúpia cestujúci so svojou batožinou. Potom ich výťahom vyzdvihnú do vyššieho poschodia, bleskurýchlo otočené a pripravené na púť opačným smerom. To všetko počas jednej minúty.

hyperloop_rbsystems_11 hyperloop_rbsystems_12 hyperloop_rbsystems_13Celkový tvar budovy, je tak daný koľajiskom pre manipuláciu s gondolami. Tie zefektívňujú sekvenciu pohybov. Interiér stanice má potom oslavovať nadšenie pre nový, futuristický spôsob hromadnej prepravy. Priestor odvážne expanzívny, svetlom zaliaty a prijímajúci estetiku kozmického veku. Zároveň musí byť maximálne užívateľsky prívetivý, priestranný a pohodlný.

hyperloop_rbsystems_14 hyperloop_rbsystems_16 hyperloop_rbsystems_17 hyperloop_rbsystems_22Navrhnutá nosná konštrukcia je potom krovová, vysoko rozponová, zo sklených vlákien. Strešné sklá rovnako obsahujú fotovoltaické články, ktoré zároveň odráža nadbytočné slnečné teplo.

hyperloop_rbsystems_25 hyperloop_rbsystems_29