Odchádzam neporazený! Boxer Fury sa vzdal opaskov majstra sveta, bude sa sústrediť na liečbu

"Mám samovražedné myšlienky, užíval som kokaínu a alkoholu" priznal sa

820
Wladimir Klitschko

Britský boxer Tyson Fury sa s okamžitou platnosťou vzdal opaskov majstra sveta v ťažkej váhe organizácií WBA, WBO i IBO a sústredí sa výhradne na riešení osobných problémov a závislostí.
Oznámil to v oficiálnom vyhlásení, ktoré dnes zverejnila jeho promotérska agentúra Hennessy Sports.
V nedávnom rozhovore pre magazín Rolling Stone uviedol, že trpí maniodepresiou a samovražednými myšlienkami. Priznal sa tiež k užívaniu kokaínu a alkoholu.
„Mám pocit, že je to jedine fér a správne pre dobro boxu udržať tieto tituly živé a umožniť ďalším uchádzačom bojovať o uvoľnené pásy, ktoré som získal a držal ako neporazený majster sveta ťažkej váhy,“ uviedol Fury

„Momentálne nie som schopný obhajovať tituly svetového šampióna, preto som pristúpil k ťažkému a emotívnemu rozhodnutiu. Oficiálne som sa vzdal opaskov majstra sveta vo verziách WBA, WBO a IBO. Kandidátom na uvoľnený trón želám len to najlepšie. Teraz ma v živote čaká ďalšia veľká výzva. Som presvedčený o tom, že ju zvládnem, rovnako ako vlaňajší duel proti Vladimirovi Kličkovi,“ citovala agentúra DPA vyhlásenie Furyho, ktoré britský pästiar poskytol pre webovú stránku promotérskej skupiny Hennessy Sports.
Britský boxerský kontrolný výbor (BBBoC) minulý týždeň informoval, že zváži odobratie licencie Furymu. Po tom, ako Brit koncom uplynulého roka zdolal Klička a stal sa svetovým šampiónom, sa jeho profesionálna kariéra ubrala nesprávnym smerom.
Dvakrát zrušil plánovanú odvetu s Ukrajincom, raz pre zranenie a potom pre mentálnu nepripravenosť. Britská antidopingová agentúra (UKAD) sa bude zaoberať jeho pozitívnym nálezom na anabolický steroid nandrolon. Dobrovoľná antidopingová asociácia (VADA) mu 22. septembra pri náhodnej kontrole našla v tele kokaín.