Odsúdená tyranka predhodila šteňa psom a točila si krvavé jatky.

3285

Len nešťastná náhoda, tak hovorila vlani o krvavom divadle, ktoré si navyše natočila na mobil, Ludmila Zdeňková (38) z Českých Budějovíc. Na videu, ktoré sa potom dostalo na sociálne siete, bolo vidieť, ako jej psy roztrhali šteňa. Policajti ju teraz za to obvinili. Pre ženu to nie je navyše prvý stret so zákonom, za týranie už bola skôr právoplatne odsúdená.

Za týranie zvierat už bola skôr právoplatne odsúdená Ludmila Zdeňková, ktorá používa aj priezvisko Smrčková alebo Remtová, tvrdila, že osudného dňa bola na prechádzke so synom. Bitka psov vznikla podľa nej náhodou a rovnako náhodne vraj zaobstarala i video.

 Zakážte  chov 

Svedkovia ale boli od začiatku presvedčení, že žena nešťastnú fenku Fibi predhodila psom schválne a úplne cielene si potom krvavé jatky nakrúcala. „Aj keby to bola náhoda, ako pani Zdeňková tvrdí, je povinnosť každého chovateľa tie psy ochrániť. Tu došlo k usmrteniu šteňaťa,“ uviedla Ivana Pexová, ktorá Zdeňkovu už dlho sleduje a zhromažďuje dôkazy pre to, aby jej bol chov zvierat definitívne zakázaný. „Navyše bolo zistené a potvrdené bývalým manželom, že bol pri tom zabitý ďalší pes,“ dodala s tým, že jedného z útočiacich psov Ozzyho, potom nechala Zdeňková zastreliť poľovníkom.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

 Útočil  Ozzy 

Zdeňková ale akúkoľvek vinu odmieta. O tom, ako podľa nej ku krvavéj dráme došlo, natočila veľmi emotívne video, v ktorom tvrdila, že všetko sa odohralo na prechádzke, kde mala so sebou fenu amerického buldoga Fatimu, psa Ozzyho a fenku Fibi.

Psy vraj nevykazovali žiadnu agresivitu, napriek tomu Ozzy z ničoho nič na Fibi zaútočil a zahryzol sa jej do krku. „Pritlačil ju na zem a držal ju. Bola som v šoku, nevedela som, čo robiť. Skočil po nej a len s ňou zatriasol. V tú chvíľu som videla, že je koniec,“ opísala. Poprela, že by nešťastnú Fibi predhodila psom úmyselne, aj to, že video točila zámerne.

 Pôjde  sedieť? 

Policajti to ale videli inak. Zdeňkovú teraz preto obvinili z prečinu týrania zvierat. „V prípade, že by súd toto obvinenie akceptoval, hrozil by stíhanej trest odňatia slobody v dĺžke až troch rokov,“ uviedol policajný hovorca Jiří Matzner.

Hon na utečené bizóny, chcú ich postrieľať ako na Divokom západe! Ľudia sú proti!

Vzhľadom k tomu, že Ludmila Zdeňková bola už v roku 2017 právoplatne odsúdená za týranie zvierat k podmienke, mohla by si nový trest už odsedieť.