Omaima Nelsonová vydržala zneužívanie svojho manžela až do kým neuvarila jeho hlavu

343

Policajti jej hovorili Hannibal Lecter v sukni. Omaima Nelsonová zabila svojho muža a potom uvarila jeho hlavu, časti pokrájala a usmažila. Vec je ale zložitejšia, než sa na prvý pohľad zdá.

Omaima Nelsonová sa narodila v roku 1968 v Egypte a vyrastala v Káhire. Už ako dieťa musela podstúpiť barbarský zvyk ženskej obriezky. V roku 1986 emigrovala do Spojených štátov, kde sa živila ako opatrovateľka a príležitostná modelka.

So svojím manželom Billom Nelsonom sa stretla v roku 1991. Bol to bývalý pilot, ktorý sa dal na dráhu pašovania drog. Odsedel si štyri roky v base a zrovna bol prepustený na podmienku. Stretli sa pri bazéne jedného hotela a po dvoch dňoch sa vzali. Bolo to náhle, nie príliš premyslené a malo to veľmi tragické následky.

Nelson bol o celých 33 rokov starší ako jeho žena. To ale nebol zďaleka jediný problém. Medové týždne prebehli na ranči v Texase, ktorý Bill vlastnil. A tým všetky pekné chvíle v tomto manželstve skončili. Nastala rýchlo doba, keď Nelson svoju ženu pravidelne bil a znásilňoval. Trvalo to niekoľko mesiacov. Potom, na deň Vďakyvzdania, keď Nelson zase napadol svoju ženu, sa začala brániť. Napred ho udrela lampou do hlavy a potom ho ubodala nožnicami.

Jeho hlavu potom následne odrezala, rovnako ako ruky. Tiež mu odrezala penis. Všetko povarila vo veľkom hrnci. Neskôr vyšlo najavo, že sa predtým nalíčila a vzala si červené šaty a červené črievice, než časti manžela uvarila.

Uvarené časti potom nakrájala a čiastočne použila ako plnku do slávnostného moriaka. Zvyšky zabalila do vriec na odpad a odviezla jednému svojmu známemu. Ponúkla mu 75 tisíc dolárov, ak sa nejako týchto vecí zbaví. Ten namiesto toho všetko oznámil na polícii.

Polícia síce začala vec prešetrovať, ale kvôli stavu, v akom bolo telo, nebola zatiaľ schopná ani určiť, kto to vlastne je, rovnako ako nebolo možné určiť príčinu smrti. Začal výsluch Nelsonovej, ktorý trval celú noc. V jej byte sa našli ďalšie vrecia s časťami tiel, vo fritéze boli ľudské ruky a v mrazničke skrvavená ľudská hlava.

Na konci roka 1992 začal súd s Nelsonovou, ktorá bola obvinená z vraždy. Nebolo sporu o tom, že svojho muža zabila, naopak sa viedla právna bitka o to, či tak urobila v sebaobrane, aby si zachránila život, alebo to bol plánovaný čin.

Obhajoba opisovala Nelsona ako násilníckeho maniaka, ktorým zrejme naozaj bol. Nelsonová niesla znaky týrania a psychológ potvrdil, že trpela posttraumatickou stresovou poruchou. Na druhú stranu obžaloba preukázala, že Nelsonová sa od svojho príchodu do Spojených štátov veľmi zaujímala o starších mužov a využívala svoju atraktivitu a ženskosť, aby ich zviedla. Bola si vedomá, že Nelson je boháč, a plánovala vraždu, aby sa dostala k jeho peniazom. Tiež jej priťažilo, že údajne zjedla časť Nelsonových rebier, ktoré si upiekla. Tak to aspoň vypovedala pri prvom výsluchu, hoci to potom zase poprela.

Súd ju uznal vinnou z vraždy druhého stupňa a poslal ju na 28 rokov do väzenia. Vo väzení sa znovu vydala, tentoraz za muža, ktorému bolo 70 rokov a zomrel v roku 2011. Jej žiadosti o predčasné prepustenie boli zamietnuté. Ďalšie si môže podať v roku 2026.