Opití vojaci zamkli svojho kapitána na záchode. Rozzúrený muž vlastnými rukami prebúral stenu

1486

Britská vojenská polícia rieši kuriózny prípad, kedy armádny kapitán po pitke zdevastoval toaletu. Za všetkým pritom stál na prvý pohľad neškodný fór.

Incident sa odohral na konci júla v kasárňach essexského Debdenu. Skupinka vojakov z oddielu na likvidáciu bômb najprv navštívila formálne ceremoniál a potom sa aj s kapitánom odobrala na pitku.

Keď alkoholom silne utlmený kapitán zaspal, o niečo menej unavenejší vojaci si na neho nachystali fór. Vyzliekli ho donaha a zamkli na záchodoch pre invalidov. Ďalší priebeh divokej noci opisuje nemenovaný zdroj z miesta činu:

„Po šiestich hodinách sa prebudil, začal búšiť na dvere a kričal na chlapcov, nech ho pustia. Povedali mu, že mu odomknú pod jednou podmienkou – zvýši im plat. Kapitána to rozzúrilo a toaletu začal demolovať. Madlom od záchoda potom začal prerážať omietku, až sa mu podarilo v stene urobiť dieru. Chalani z toho mali veľkú zábavu.“

Nasledovalo kruté vytriezvenie, keď si na vyčíňanie kapitána následne posvietila vojenská polícia. Tá rozhodla o tom, že muž musí všetku škodu zaplatiť. Zo svojho postu ale nakoniec nebol zosadený.

Sám kapitán sa snaží brať celú situáciu s nadhľadom a zdevastovanú toaletu berie aspoň ako ukážkovú demonštráciu svojej sily.

Žena musela od detstva predstierať, že je vážne chorá. Svoju matku nakoniec nechala zabiť