Otec sa pokúsil zavraždiť svoje 4 deti kladivom.

1203
Owen Scott

Potom ich naložil do auta a v obrovskej rýchlosti  narazil do domu

Vlani v auguste došlo k tragédii, z ktorej sa mestečko Yorkshire spamätáva dodnes. Owen Scott (29) sa pokúsil kladivom zavraždiť štyri deti. Tri boli jeho vlastné a jedno nevlastní. Aby toho nebolo málo, naložil ich zranené do auta a v stokilometrovej rýchlosti s nimi narazil do steny miestnej krčmy. Vyfasoval doživotie.

 Diabolský otec z  Anglicka 

Tento týždeň padol rozsudok nad diabolským otcom z Anglicka. Za odporný čin si v chládku posedí celý život. Sedemročná dcéra Owena Scotta pri brutálnom útoku prišla o veľkú časť lebky. Po celý život bude závislá na invalidnom vozíku.

Scottov 21měsíční syn, deväťmesačné chlapec a osemročná nevlastná dcéra utrpeli tiež vážne zranenia. Ich intenzita však nie je známa.

 Sudkyňa ho  nešetrila 

Incident sa odohral 23. augusta minulého roka v ranných hodinách. Sudkyňa tento týždeň vyniesla rozsudok doživotie. „Budete musieť po zvyšok života žiť s predstavou, že ste nenávratne poškodil zdravie svojich detí. A to nielen psychické, ale aj fyzické,“ povedala sudkyňa Justice O’Farrellová.

Owen sa počas výpovede hájil, že si na nič nepamätá. Obhajoval sa, že to kvôli drogám. „Mal som drogovú psychózu,“ povedal na súde. Srdce sudkyňa však neobmäkčil.

 Šok pre  policajtov  

Keď svedkovia búračky zavolali políciu, ešte netušili, čo všetko za kolíziou stojí. Na mieste zdravotníci zistili, že nie všetky zranenia detí pochádzajú z nárazu auta do steny miestnej krčmy The Travelers Inn. A podozrenie sa potvrdilo. V aute bolo nájdené aj zakrvavené kladivo.

Inšpektor David Stopford, ktorý mal prípad na starosť, povedal: „Ja a ostatné dôstojníci sme neverili, že sú deti ešte na žive. Nikdy som nevidel horšiu scénu, než bola táto!“ Owen Scott však môže za 14 rokov požiadať o podmienečné prepustenie.