Nikolas Cruz (19) má na svedomí 17 mŕtvych a desiatky zranených. V stredu popoludní sa chopil zbrane AR-15 a vyrazil na miestnu strednú školu v Parkland na juhu Floridy. Tu začal bezmyšlienkovite páliť po svojich bývalých spolužiakoch. Cruz školu navštevoval ešte minulý rok, bol ale vlani vylúčený z disciplinárnych dôvodov. Údajne tiež kvôli vyhrážkam spolužiakom. Podľa jedného študenta bol vyhodený po tom, čo napadol nového partnera svojej expriateľky.

Ľudia, ktorí mladého strelca poznali, ho popisujú ako úplného šialenca a agresora. Na svojom Instagrame často zverejňoval fotky týraných zvierat a zbraní. O vraždení zvierat sa zmieňujú aj ďalší študenti. „Mal veľa psychických problémov, ktoré dospelí ignorovali. Mal Instagram doslova plný obrázkov brutálne zabitých zvierat a taktiež fyzicky napadol môjho kamaráta,“ napísal jeden zo spolužiakov na Twitter.

 Smrť  matky 

Policajtom pri výsluchu údajne oznámil, že za všetko môže smrť jeho adoptívnej matky Lyndy Czuze († 68). Tá zomrela vlani v novembri na chrípku. Od tejto chvíle sa vraj prestal cítiť dobre. Lynda bola podľa okolia jediná osoba, ktorá mala ku strelcovi blízko.

„Lynda sa s ním veľmi citovo zblížila. Dala do neho veľa času a úsilia,“ povedala pre The Washington Post švagriná Barbara Kumbatovicova. Lynda a jej manžel si Nikolasa a jeho biologického brata vzali do starostlivosti pred niekoľkými rokmi. Lyndin manžel však čoskoro zomrel na srdcový záchvat. Denník Daily Mail na svojich stránkach zverejnil, že nie je jasné, ako sa do detského domova dostal. Existuje aj teória, že strelec sa do sirotinca mohol dostať z Ruska.

 Donald Trump odkazuje:     
 Podobných ľudí hláste!       

Americký prezident Donald Trump vo štvrtok na svojom twitterovom účte zverejnil vyhlásenie, v ktorom nabáda občanov Spojených štátov amerických, aby ľudí s podobným správaním radšej nahlasovali vopred, než bude neskoro.

Ostalo tam veľa mŕtvych! Strelec vyvádzal v škole v Parklande, zranených je cez 20, podozrivým je exštudent