Keď už to po 3 rokoch nefunguje

Manželstvo asi sexu nepraje. Po troch rokoch manželstva totiž počet pohlavných stykov klesne na 20 percent predsvadobného maxima.

2317

Iba štyri z desiatich manželských dvojíc majú aj po svadbe naďalej uspokojivý erotický život. „Nanešťastie, aj keď môžete byť hlboko zamilovaný do niekoho a chcieť s ním stráviť zvyšok života, je tiež možné, že zo vzťahu s ním chcete niečo viac. Partner môže byť podporujúci, vtipný, inteligentný a milý, ale pokiaľ nie je inšpiráciou sebavedomia v posteli alebo nenapĺňa očakávania, sexuálny život s ním môže byť veľmi frustrujúci,“ tvrdí hovorca spoločnosti prevádzkujúci zoznamku pre mimomanželské pomery LovingLinks.co.uk.

Na horší sexuálny život po svadbe sa v prieskume sťažovalo 59 percent manželských párov. Osem z desiatich párov prežíva v sexe rutinu, pretože súložia stále na rovnakom mieste a v rovnakej polohe. Až 79 percent z opýtaných si radšej užijú dobrý spánok ako spontánny sex počas noci. Dve tretiny z tých, ktorí majú mimomanželský pomer, považujú tento sex za úplne ohromujúci v porovnaní s tým manželským. Pätina z nich tak neváha využiť príležitosť pre jednorazový sex s neznámou osobou a celá štvrtina si takto spestruje sexuálny život dokonca pravidelne.

Viera Benčiková