Podnikateľka Jana zmizla pred 4 rokmi! Za vraždu teraz zatkli dvoch mužov

1576

Zmiznutie manažérky Jany Svobodovej patrí k najväčším záhadám modernej kriminalistiky. Už sú to skoro štyri roky, čo bola žena naposledy videná. Bohužiaľ sa s ňou strápený príbuzní už zrejme nestretnú. Prípad si prevzala slovenská polícia, podľa ktorej sa stala Jana obeťou lúpeže a vraždy.

Zamotaný prípad sa začal odohrávať 15. júla 2015 v Prahe. Jana Svobodová vtedy opustila prácu a odišla v striebornom Forde Kuga z Argentínskej ulice smerom na diaľnici D8. Jej auto bolo o hodinu neskôr zachytené pri Velemíne. Polícia vtedy predpokladala, že počas jazdy po diaľnici vozidlo z D8 zišlo.

 Podozrivá doba  jazdy 

Podozrivá bola totiž dĺžka cesty z Prahy do Velemína. Normálne trvá cca 40 minút, Jane to zabralo o dvadsať minút dlhšie. Auto manažérky bolo potom videné o ôsmej hodine večer pri zjazde na diaľnicu D1 v Prahe. Vozidlo však už neriadila Svobodová. Sedeli v ňom dvaja neznámi muži, ktorí si kryli tváre. Evidentne nechceli, aby ich niekto videl.

V aute už sedeli v ňom dvaja neznámi muži, ktorí si kryli tváre

Signál mobilu Jany potom bol zachytený v obci Antonínuv Dúl pri Jihlave. „V čase 21:12 bol zachytený ešte signál mobilného telefónu nezvestnej v lokalite Antonínůva Baňa na Jihlavsku, čo zodpovedá približne 112. kilometri diaľnice D1,“ vysvetlil vtedy kriminalista v relácii Na stope.

 Prípad si prevzala slovenská  polícia 

TV Nova teraz zistila, že sa prípadom už nezaoberá pražská polícia. Prevzali si ho slovenskí strážcovia zákona. „Zistili také skutočnosti, na základe ktorých odovzdali cestou medzinárodnej spolupráce vyšetrovanie kolegom na Slovensko,“ povedal hovorca pražskej polície Tomáš Hulan.

Nevyriešený prípad: Uniesol tri dievčatká z ich izieb a brutálne znásilnil

V prípadu potom došlo k zásadnému zvratu. Jana bola podľa slovenských policajtov okradnutá a zavraždená. „Vyšetrovateľ Národnej protizločinecké jednotky obvinil dve osoby z obzvlášť závažného zločinu vraždy a lúpeže. Obeťou je Jána S., “ potvrdil hovorca slovenského polície Michal Slivka.

 Vražda a  lúpež 

Čo sa ale presne stalo, je nejasné. Je možné, že vražda vôbec nebola v pláne a išlo o nepodarený pokus o únos. Slovenská polícia však viac informácií oznámiť nechce. „Vzhľadom k prípravnej fáze konania zatiaľ bližšie informácie nemôžeme poskytnúť,“ dodal Slivka.

Bol člen skupiny Rolling Stones Brian Jones zavraždený?

Podnikateľka pritom aj naďalej figuruje v zozname hľadaných osôb. Je teda možné, že stále nebolo nájdené jej telo. Zamotaný prípad nie je ani zďaleka na konci. Príbuzní Jany si pritom neprajú nič iné, než aby sa dozvedeli, čo sa s ňou stalo …