Polícia z Papuji ma moderné praktiky vypočúvania

573

Ako si dopomôcť k rýchlemu priznaniu? Polícia z papujského okresu Jayawijaya zvolila metódu, ktorú podľa ochrancov ľudských práv poriadne prestrelila.

Na sociálnych sieťach sa objavilo video, ktoré ukazuje veľmi neobvyklú vyšetrovaciu techniku ​​polícia z Papuy. Na údajného zlodeja si strážcovia zákona vytiahli dvojmetrového hada, ktorého muži strkajú do tváre a vyhrážajú mu, že ak sa neprizná, strčí mu ho do úst alebo do nohavíc. Následne mu ho pokladajú okolo krku. Chytený zločinec po celú dobu kričí a z plaza má jasný strach.

„Koľkokrát si ukradol telefón?“ pýta sa ho na videu jeden z policajtov. „Iba dvakrát,“ odpovedá páchateľ. Na rukách má putá a pred hadom sa nemôže nijako brániť.

Divné úmrtia 4

Potom, čo sa video stalo virálne, ozvali sa početné hlasy ochrancov ľudských práv. Podobný spôsob výsluchu je podľa nich úplne neprípustný a vážne ohrozuje vypočuvacieho. Na obranu polície pribehol veliteľ zboru Tonny Ananda Swadaya, podľa ktorého zlodejovi vôbec nič nehrozilo.

„Had bol zdomácnený a rozhodne nebol jedovatý alebo nebezpečný. Všetko to bol ich nápad, pretože chceli dostať priznanie, čo najskôr to bolo možné. V budúcnosti budeme pracovať profesionálnejšie,“ povedal Swadaya vo verejnom vyhlásení.

Divné úmrtia 6

O niečo dôraznejší bol už hovorca polície, ktorý sa za policajtov ospravedlňuje a zaručuje, že k niečomu takému znova nikdy nedôjde. „Za incident sa ospravedlňujeme. Podobné neprofesionálne metódy výsluchu neuznávame a garantujeme, že tieto neľudské praktiky sa v budúcnosti už nikdy nebudú opakovať,“ povedal miestnym reportérom.