Polícia zadržala dvoch podozrivých z vraždy poslanca Marka Rakovského, ktorého zavraždili bombou v aute!

1090

V lete roku 2013 došlo v Žiary nad Hronom k ​​explózii vozidla, v ktorom sedel advokát a poslanec Marek Rakovský († 29). Po piatich rokoch sa slovenským elitným policajtom podarilo vypátrať podozrivých, ktorí mali výbuch zapríčiniť.

V stredu v ranných hodinách sa podarilo Protizločineckej jednotke NAKA zadržať dve osoby podozrivé z popravy slovenských poslancov a advokáta, Marka Rakovského. Ide o výrazný posun pri vyšetrovaní prípadu.

K explózii auta, v ktorom sa Marek nachádzal, došlo v lete roku 2013 v meste Žiar nad Hronom v blízkosti základnej školy. Muž v aute zhorel zaživa. „Ešte ráno sa lúčil so svojou priateľkou Denisou, ktorá práve polievala kvety. Za pár sto metrov už bol mŕtvy,“ uviedli vtedy k prípadu miestni obyvatelia. Celý prípad sa javil tak, ako by išlo o mafiánsku popravu.

Miestne tvrdili, že poslanec žil bežný život, a objavili sa dokonca špekulácie o tom, že obeťou sa nemal stať on, ale muž, ktorému svoj automobil požičiaval.

Päť rokov od doby, kedy k hroznej poprave došlo, prišla polícia s informáciou, že zaznamenali obrovský posun vo vyšetrovaní. „Vďaka precíznej práci, ktorá nepoľavila ani po piatich rokoch, zadržala dnes v skorých ranných hodinách Protizločinecká jednotka NAKA dve osoby podozrivé z úkladnej vraždy,“ informovala v stredu ráno  polícia.

Mafiánsky boss ktorý chcel vstúpiť do politiky.