Divné úmrtia 15: Na vodiča autobusu spadla okenná tabula z 27. poschodia. Na mieste bol mŕtvy

Ako ľudia zomierajú...Áno, človek je smrteľný, ale to je ešte iba polovica biedy. Najhoršie, že to, že je smrteľný, príde tak náhle...

1353

Vodič autobusu Mick Ferris († 53) bol vo zlú dobu na zlom mieste. V centre Londýna zaparkoval svoj autobus a prebehol ulicu, aby si nakúpil v obchode. Keď sa vracal späť, z 27. poschodia výškovej budovy na neho spadla okenná tabula. Mick bol na mieste mŕtvy.

Náhoda je blbec, chcelo by sa povedať. Neuveriteľná smola stretla vodiča Micka Ferrisa v stredu ráno. Prichádzal k autobusu, ktorý nechal zaparkovaný v blízkosti luxusného činžiaku, keď na neho spadla uvoľnená okenná tabula. Padala z výšky 76 metrov. Mick nemal šancu prežiť. Stačilo, aby v obchode hľadal o pár sekúnd dlhšie drobné, a stále by žil.

Zvuk rozbíjajúceho sa skla

na miesto okamžite prilákal ľudí z okolia. Jedným z nich je Paddy Riley (59), ktorý išiel práve okolo a prvej sekundy po nehode opísal pre denník Sun.

„Najskôr som si myslel, že vypadol z okna. Všade na ňom bola krv a okolo sa váľali črepy. Bol to otrasný pohľad. Na miesto sa okamžite zbehli ľudí, niekto ukazoval hore, odkiaľ sklo spadlo,“ povedal Paddy.

Divné úmrtia 14

Jermaine Dawes, robotník pracujúci neďaleko miesta tragédie, novinárom povedal: „Akurát som sa vrátil z obeda. Bolo tu veľa policajtov. Ľudí hovoria, že niekto to okno umýval a moc na neho tlačil, tak vypadlo. „

Okno sa uvoľnilo v 27. poschodí luxusného činžiaku, v ktorom stojí byty až 7 miliónov EUR. Za mimoriadnu cenu dostávajú kupci mimoriadny panoramatický výhľad na Londýn.

Iba málokto nemá strach pred smrťou. Väčšina ľudí dúfa, že zomrie pokojne vo vlastnej posteli. Lenže človek nepozná dňa ani hodiny…

Divné úmrtia 12