Polícia zadržala „vora v zakone“! Ide o vysoko postaveného medzinárodne hľadaného mafiána

Zadržaný patrí medzi uznávané kriminálne autority v rámci ruskojazyčného prostredia...

887

Českí policajti vypátrali na území Česka občana Gruzínska, ktorého Spojené štáty označujú za takzvaného „vora v zakone“ – teda vysokú autoritu v prostredí zločineckých skupín. Zadržali ho na základe medzinárodného zatykača. V súčasnej dobe je muž vo vydávacej väzbe, kde bude čakať na výsledok svojho extradičného konania do USA. V utorok to povedal hovorca Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Detektívi odboru zahraničných zločineckých štruktúr NCOZ Gruzínca vypátrali v uplynulých dňoch. Spolupracovali pri tom s Útvarom rýchleho nasadenia, Bezpečnostnou informačnou službou a zahraničnými kolegami.

Spojené štáty mužov podozrievajú zo spáchania najmä zvlášť závažných násilných trestných činov na svojom území. „Zadržaný patrí medzi uznávané kriminálne autority v rámci ruskojazyčného prostredia,“ uviedol hovorca.

 Osobný  strážca 

„V súvislosti so zadržaním kriminálnej autority bola na území hlavného mesta Prahy vykonaná aj jedna domová prehliadka. V mieste zadržania sa nachádzal aj jeho osobný strážca, občan Gruzínska, ktorý bol neskôr tiež zadržaný,“ doplnil Ibehej.

Arménsky mafiánsky boss Soghojan si musí odpykať 22 ročný trest za prípravu vraždy

Trestné konanie má na českom území na starosti Mestské štátne zastupiteľstvo v Prahe.