Ani označenie sexsymbol dostatočne nevystihuje, ako veľmi atraktívnou a žiadanou ženou bola za svojho života zosnulá talianska herečka Gina Lollobrigida (†95). Po jej tele prahol aj komunistický vodca Fidel Castro (†90)! A nebol jediný…

Bývalý kubánsky vodca si herečku sám pozval do svojho sídla v Havane v roku 1973 po tom, čo navštívil Taliansko, kde ho Gina očarila natoľko, že po nej – zvyknutý dostať všetko, čoho sa mu zachcelo – ihneď zatúžil.

Herečka sa do Havany vydala pod zámienkou fotografovania, ktorému sa venovala od roku 1959. Z návštevy skutočne vzniklo niekoľko impozantných dokumentárnych obrázkov, ktoré vydala vo forme knihy, a exkluzívny rozhovor, jej skutočný účel bol ale minimálne zo strany Fidela iný – prezident sa ju pokúsil zbaliť!

Proletársky vodca, ako má byť: Fidel Castro fajčí v Kremli cigary a na rukách má dvoje Rolexky

„Ku mne bol veľmi korektný,“ priznala s odstupom niekoľkých rokov Gina. „Na konci rozhovoru si zložil svoje hodinky a daroval mi ich. Bol ale príliš hanblivý, skoro až plachý. Avšak to bol úprimný a zdvorilý obdivovateľ,“ mala jasno.

Svoju náklonnosť voči herečke priznal v roku 1996 aj samotný Fidel. „Bol som do nej zamilovaný, aj keď len platonicky,“ povedal vtedy.

Okolo Giny sa počas rokov točil celý rad nápadníkov. Flirtovala údajne so spevákom Frankom Sinatrom (†82), túžili po nej kozmonauti – prvý človek vo vesmíre Jurij Gagarin (†34) aj prvý človek na Mesiaci Neil Armstrong (†82), ktorý sa s ňou chcel stretnúť krátko po svojom návrate na Zem v roku 1969.

Náklonnosť jej prejavil aj prvý James Bond – herec Sean Connery (†90), s ktorým si zahrala vo filme Bezcharakterná žena (1964). „Raz mi po večierku pošepkal, že som mu bola skvelou partnerkou,“ prezradila »Lollo« svojim priateľom. Ako ale údajný románik dopadol, o tom sa vedú už len špekulácie…

Zbabrané atentáty na Micka Jaggera, Andyho Warhola, Fidela Castra a niekoľkých prezidentov

 Hughes aj  Sinatra 

„Sinatra začínal pracovať na poludnie, pretože v noci sa rád bavil; dosť pil,“ spomínala na slávneho speváka a herca, s ktorým točila Hrstku statočných (1959).

„Jedného dňa sa ukázal až o jednej, a pretože si rada uťahujem, povedala som mu: ‚Franku, až budeš mať nabudúce oneskorenie, zavolaj mi, nech si tiež môžem prispať.’ Urazil sa, nemal žiadny zmysel pre humor,“ povedala pre magazín Variety. A podobne sa vraj choval Humphrey Bogart, keď točili Poraz diabla (1953).

Život a škandály Franka Sinatru.

Všetky herečkine známosti ale blednú v porovnaní s konštruktérom, pilotom, režisérom a producentom, miliardárom Howardom Hughesom (†70). Jeden z najbohatších mužov sveta tej doby, ktorého v životopisnom filme Letec (2004) stvárnil Leonardo DiCaprio (48), strávil s Ginou dva a pol mesiaca po tom, čo jej na základe jej fotiek v bikinách ponúkol rolu vo svojich filmoch. „Môj manžel mi povedal, nech do Ameriky letím, že mi nechce ničiť kariéru,“ spomínala herečka na rok 1950 a gesto slovinského manžela Milka Skofića.

„Dva a pol mesiaca som strávila v Howardovom hoteli, kde ma denne navštevoval. Zakazoval mi byť v spoločnosti iných mužov, čo mi prišlo smiešne. Snažil sa ma dostať, ale nikdy sa mu to nepodarilo. Strašne ho prekvapilo, že som nestála o jeho bohatstve. Ale aspoň ma naučil sprosté slovíčka, anglicky som nevedela,“ popísala svoj pobyt.

Ani po návrate do Talianska ale nemala pokoj. „Nevzdával sa, celých 13 rokov sa mi dvoril. Posielal za mnou svojich právnikov, s mojím manželom hrali tenis,“ smiala sa pri spomienke na miliardárove triky.

 Dve  znásilnenia 

Krásna Gina sa za svoj život hneď dvakrát stala obeťou sexuálneho násilia! Priznala to v roku 2017 v talianskej televízii. „Prvýkrát som bola ešte nevinná, o láske som nič nevedela, ničomu som nerozumela. Jednalo sa o dosť známu osobnosť. Mala som vtedy 18 rokov, chodila som ešte na gymnázium,“ uviedla filmová ikona a šokovala tak celé Taliansko. Neskôr zverejnila aj čiastočnú identitu útočníka.

Malo ísť o hráča futbalového klubu Lazio Rím, s ktorým chodila asi dva roky. On však už bol zasnúbený s inou ženou. „Pozval ma na večierok a povedali mi, že tam budú ďalší priatelia, ale keď som dorazila, boli sme sami. Ponúkol mi drink. Nepamätám si, čo sa stalo potom, viem len, že keď som sa prebudila, zistila som, že som nahá v jeho posteli. Až po návrate domov som si uvedomila, že ma znásilnil. Navždy ma to poznamenalo, musela som sa vydať, aby som na to zabudla,“ uviedla ikona strieborného plátna.

Druhý prípad nechcela nijako priblížiť. Uviedla iba, že sa odohral až po jej svadbe s lekárom Milkom Skofićom a že agresorom bol vtedy cudzinec. Za lekára Skofića bola vydatá v rokoch 1949 až 1971, je tiež otcom jej jediného syna Milka (65). Neskôr už vyhľadávala hlavne zajačikmi…