Dnes nad ránom uskutočnil americký štát Texas popravu. Smrtiaca injekcia ukončila život štyridsaťtri ročného Richarda Mastersona. Ten bol odsúdený za to, že počas sexu uškrtil transsexuálneho prostitúta a pokúsil sa z miesta činu utiecť. Do poslednej chvíle tvrdil, že všetko bola nehoda. Na popravčom lôžku ľahol do postele zmierený so svojím osudom.
Vo väznici Polunsky Unit v meste Livingston v americkom štáte Texas došlo poprave. Odsúdený Richard Masterson bol popravený smrtiacou injekciou za vraždu transsexuálneho prostitúta Darina Shanea Honeycutta, ktorého uškrtil počas brutálneho homosexuálneho sexu.

Štyridsaťtriročný Masterson stretol Honeycutta v gay bare, po niekoľkých drinkoch sa presunuli k sexuálnym hrám k Honeycuttovi domov, kde ho počas súlože Masterson uškrtil. Následne mu ukradol auto a utiekol do štátu Georgia. Chytili ho na Floride potom, čo ukradol ďalšie auto mužovi, ktorého sa takisto pokúšal zahrdúsiť počas sexu.
Masterson plných štrnásť rokov, ktoré strávil v cele smrti tvrdil, že je nevinný a že Honeycutt zomrel nešťastnou náhodou na zástavu srdca. To ale pitva vyvrátila.

Do poslednej chvíle sa s pomocou advokátov odvolával a za upustenie od trestu smrti márne loboval aj pápež František.

Na smrť odchádzal Masterson pokojný. Po pripútaní na lôžko poslal bozk svojej rodine a vyhlásil svoje posledné slová. „Všetci musíme žiť a zomrieť podľa našich rozhodnutí. Ja som svoje urobil a teraz za ne musím zaplatiť. Odchádzam na lepšie miesto,“ predniesol Masterson pred vpichom smrtiaceho pentobarbitalu. Po zhruba dvadsiatich minútach v spánku vydýchol naposledy.Štát Texas je najväčším dejiskom popráv v celej Amerike. V minulom roku tu bolo popravených aj napriek problémom s nákupom smrtiacej látky 13 odsúdených, teda takmer polovica z celkových 28 vykonaných trestov smrti v USA.