Plus size modelka Ashley Grahamová (29) je šťastne zadaná a vedľa manžela len žiari. Jej rodina sa však spočiatku nedokázala zmieriť s tým, že si Ashley vzala černocha. Jej babička sa s ním ani nechcela stretnúť.

Modelka sa o nepríjemnej situácii v rodine rozhovorila vo svojej knihe. Keď svojho manžela Justina Erwina prvýkrát predstavila svojej babičke, zažila peklo, ktoré nečakala.
    „Keď sa s Justinom stretli moji starí rodičia, videla som na babičke, ako zmeravela a bola zrazu chladná ako kus ľadu. Privítala ho, ale okamžite sa otočila a odišla z miestnosti,“ zverila sa Ashley.

„Pri našom odchode sa s ním moji starí rodičia ani nechceli rozlúčiť. Moja babička mi len povedala, nech mu vybavím jej zbohom,“ doplnila.

Modelka potom nemala chuť sa s nimi ešte stýkať. Hanbila sa za ich rasistické správanie.

„Nikdy predtým som ju nevidela takto sa správať. Bola som veľmi nepríjemne prekvapená, aká dokáže byť. Moja babička sa zachovala ako ignorantská biela žena, ktorá nebola zvyknutá na to, že by ju obklopovali ľudia s tmavou pleťou. Som ale hrdá na svojho manžela, ktorý sa neurazil, a celú vec bral s nadhľadom. Preto som si ho tiež vzala za muža. Je to skvelý manžel,“ oznámila v rozhovore pre časopis Cosmopolitan.

Ashley sa za neho vydala v roku 2010. V tom čase už sa pomery v rodine upokojili. Modelkina babička Justina prijala do rodiny potom, čo si spolu pohovorili po telefóne a všetko si vyjasnili.