Praha ako Chicago za čias prohibície. Nelegálne party v centre, stovky mladých, vstup do klubu na heslo!

Polícia použila baranidlo

91

Výsmech nariadeniam a celému Česku priamo do tváre?! 119 mladých ľudí sa v piatok večer zišlo na ilegálne party v tajne otvorenom klube v samom centre Prahy. Vstup do priestorov bol na heslo, účastníci mali na zápästí dokonca identifikačné pásky! Mejdan uťali desiatky policajtov. Tí sa dovnútra museli dostať až baranidlom! Na mieste zasahovala aj záchranka.

O večierku sa mladí ľudia dozvedeli cez uzavretú skupinu na sociálnej sieti. O tom, že sa akcia bude konať, vedeli údajne už mesiac dopredu. Podľa informácií reportéra Blesku, ktorý bol na mieste, sa party zúčastnili aj mladí cudzinci, mnohí účastníci nemali ešte 18 rokov. Party začala po desiatej hodine a mala trvať až do štvrtej hodiny rannej. Okolo polnoci ju však ukončila polícia. Na miesto sa zišla kriminálka, mnoho hliadok, ťažkoodenci aj cudzinecká polícia sa špeciálnym vozidlom na stotožňovania osôb.

Keďže prevádzkovateľ nechcel políciu do klubu v Anenské ulici pustiť, bola nútená použiť baranidlo, hák a hydraulická rozpínače zárubní. Rany z baranidla sa niesli inak upokojenou, núdzovým stavom vyľudnenou ulicou. Na miesto boli tiež z preventívnych dôvodov povolané dve sanitky a špeciálne veľkokapacitné Atego.

„Keď sa policajti dostali do pivničných priestorov, tak zistili, že sa tam nachádza 119 ľudí, ktorí sa tam zúčastnia nelegálnej party. Všetky tieto osoby policajti stotožnili a zistili, že sa jedná o 102 cudzincov a 17 Čechov,“ popísal policajný hovorca Jan Daněk a zverejnil video z vnútorných priestorov klubu.

Urputné snahy polície sabotovali vynaliezaví pijani

Je na ňom vidieť osvietený bar s fľašami alkoholu, za rohom sa potom v malinkej miestnosti s futbalom krčí v rohu trojica účastníkov party. Keď sa kamera posunie ďalej, ukáže ďalšiu miestnosť potemnelého klubu, tá už je plná policajtov.

Polícia postupne vyvádzala účastníkmi z klubu von po skupinách, niektorí skončili v putách, ďalší boli po stotožnení pustení. „U ôsmich osôb sa domnievame, že išlo o organizátorov akcie, tí skončili na policajnej stanici, aby situáciu vysvetlili. Okolnosťami prípadu sa zaoberáme a je predpoklad, že vec bude riešená oznámením správnemu orgánu,“ dodal hovorca. Policajné zásah trval do skorých ranných hodín. Na miesto sa dostavil aj kriminalistický technik, ktorý celý incident zdokumentoval.

Vraždiaca prohibícia: vláda úmyselne otrávila alkohol, ľudia umierali

 Polícia bude kontrolovať  ďalej 

Jedna z účastníčok piatkovej párty bola tak opitá, že ju záchranári museli previezť do nemocnice. „Skontrolovali sme spolu s políciou všetkých 119 osôb, iba jednu 22-ročnú ženu sme následne transportovali do Nemocnice Na Bulovce kvôli intoxikácii alkoholom,“ povedala hovorkyňa pražských záchranárov Jana Poštová.

30 miliónov ľudí sledovalo, ako sa otváral tajný Al Caponeho trezor, nebolo v nom nič.

 Majitelia klubu sú  cudzinci 

O tom, že by sa tam konali nelegálne party, nič nevie. „Bol som v obchode včera (v piatok – pozn. Red.) Od dvoch do štyroch do popoludnia a ničoho podozrivého som si nevšimol,“ povedal v sobotu dopoludnia. Prekvapilo ho, že sa do tak malého priestoru vošla viac než stovka ľudí. „Je to tam malé,“ uviedol s tým, že pred zavedením opatrení na jar tam mohlo chodiť okolo šesťdesiat ľudí, v lete mával klub kvôli úbytku turistov len zhruba desať klientov.

 Nebola to jediná  party 

Jedna z dievčat, ktorá prehovorila na kameru Blesku, uviedla, že o klubu vedeli už mesiac dopredu a nebola to vraj jediná party, ktoré sa v Prahe počas núdzového stavu zúčastnila.

Podľa Primy sa polícia na akciu chystala niekoľko dní, pretože o nej vedela už dlhšie. Systém pozvánok a oznámenia miesta a času konania akcie boli šírené a avizované pomocou Instagramu. Organizátor údajne pozýval na party v Anenské ulici či okolia Anenského námestia. V desaťminútových intervaloch v čas konania akcie poverenia ľudia prechádzali okolím a oslovovali prechádzajúce osoby. Kto poznal v angličtine heslo dňa, bol vraj vpustený dovnútra.