Preslávený jasnovidec Gerard Croiset vyriešil sexuálny zločin

1591

Gerard Croiset bol slávny holandský jasnovidec. Ako malý bol neduživý a strávil veľa času po rôznych liečebniach. Možno práve vďaka tomu sa rozvinuli u neho už v detstve paranormálne schopnosti.

Už ako malý zaujal svojimi schopnosťami. Jeho učiteľ zo školy si vzal jeden deň voľno. Croiset mu po návrate povedal, že vie, kde bol. Bolo to na vzdialenom mieste, kde bolo dievča s červenou ružou. Učiteľ bol skutočne navštíviť svoju snúbenicu, ktorá mala červenú ružu.

Plne sa jeho jasnovidecké schopnosti rozvinuli okolo jeho 25 narodenín. U jedného priateľa napríklad našiel ležať na stole drevenú palicu. Keď ju vzal do ruky, videl v hlave výjavy z automobilovej nehody. Povedal to priateľovi, ktorý len vyhŕkol: „Ty musíš byť jasnovidec!“

Croiset začal skúmať svoje schopnosti a zisťovať si viac informácií o fenoméne jasnovidectvo. Naučil sa so svojimi víziami pracovať. Dokázal napríklad predpovedať nacistickú inváziu do Holandska alebo stratu Východnej Indie po vpáde Japoncov. Bol schopný uvidieť objekty, ktoré ležali mimo jeho pohľad, napríklad nádoby za múrom.

Brutálna vražda v chatke číslo 28. Nevyriešená záhada, ktorá dodnes straší kalifornske letovisko

Svojimi schopnosťami si získal medzinárodnú slávu. V roku 1949 sa na neho obrátila holandská polícia, aby jej pomohol vyriešiť sexuálny zločin. Policajti mu odovzdali dve krabice. Bez toho aby ich otvoril, povedal, čo v nich je. V prvej ležalo puzdro na cigarety. Croiset opísal majiteľa puzdra, išlo o dvoch bratov, obaja boli násilníci. V druhej krabici sa nachádzalo vrecúško, ktoré si Croiset spojil s výjavom kravína. Práve tam obaja bratia svoju obeť zavliekli a znásilnili. Croiset navyše polícii oznámil, že obaja bratia sa dopustili ďalších zločinov. Boli ihneď zatknutí a uväznení.

Bohužiaľ Croiset nedokázal v ostatných prípadoch byť zďaleka tak úspešný. Bol povolaný k niekoľkým únosom a záhadným zmiznutiam a podľa oficiálnych výpovedí už v ani jednom prípade nedokázal polícii akokoľvek pomôcť. Jeho informácie boli často vágne a nemali žiadny valný úžitok. Skeptik James Lett o jeho schopnostiach povedal: „Pravdou je, že jeho predpovede boli vágne, neoveriteľné alebo jednoducho chybné. Za svoj život ich vykonal stovky, takže nie je divu, že v jednom alebo dvoch prípadoch sa trafil.“

Spisovateľ odhalil masového vraha Zodiaka, bol to vraj jeho otec