Bola mocná, bohatá a patrila medzi najvplyvnejšie ženy chladného Ruska. Jej život však tragicky vyhasol pri leteckej tragédii, ktorá sa odohrala v nedeľu popoludní neďaleko Frankfurtu. Zrútilo sa tam malé lietadlo s piatimi ľuďmi na palube. Jednou z obetí bola aj Natalija Filjovová († 55) – jedna z najbohatších Rusiek. Ani jej spoločnosť S7 Airlines ale nebola imúnna voči leteckým nešťastím. Pri tom poslednom zahynulo 125 ľudí.

Malé šesťmiestne lietadlo Epic E1000 mierilo z Francúzska do nemeckého mesta Egelsbach neďaleko Frankfurtu. Okolo pol štvrtej popoludní potom niekoľko kilometrov od letiska spadol do poľa a vznietil sa.

 Vplyvná žena  Natalija 

Pilot údajne stratil kontrolu nad strojom a zrútil sa k zemi. Nezomrel len on, ale aj dvaja spolucestujúci. Ďalšie dvaja boli ťažko zranení. Jedným z tých, ktorí zahynuli, bola aj Natalija. Bola to mocná a vplyvná žena.

Jej zdrojmi a financiami boli predovšetkým aerolinky S7, ktoré založila spoločne so svojím manželom. Spoločnosť sa nazýva tiež Siberian Airlines. Spoločnosť tvorí 15 leteckých a servisných spoločností. Jej majetok je obrovsky.

Počas uplynulých 18 rokov sa firme nevyhli ani tri letecké nešťastia, ktorá si vyžiadala 249 životov. Počas posledného z nich Airbus A310 v júli 2006 neubrzdil pristátie na medzinárodnom letisku v Irkutsku, prešiel ranvej a narazil do betónovej bariéry. Zahynulo 125 ľudí.

 Majetok sa odhaduje na skoro  40 miliárd 

Biznis magazín Forbes odhadol majetok matky troch vlastných a jedného adoptívneho dieťaťa na 40 miliárd rubľov v prepočte 546 miliónov EUR. Podľa tejto informácie mala Filjovová byť šiestu najvplyvnejšou ženou Ruska. Je vidieť, že osud jej nachystal ikonickou smrť.

Šialená žiarlivosť! Pilot sa vrhol ako kamikaze na klub, v ktorom chcel zabiť manželku.

Tá zasiahla nielen jej príbuzných, ale aj akcie, ktoré sa podľa informácií z Ruska silno otriasli. „Holding S7 Group vyjadruje čo najhlbšie sústrasť rodine,“ uviedla firma vo vyhlásení po ohlásení tragickej udalosti.

Prežila nehodu lietadla, prešli ju zavolaný hasiči: 10 najnešťastnejších úmrtí