Proti pašeráčke Tereze na súde nevypovedali colníci.

Pakistanské média ju nazvali »exotickou modelkou«

1310

Češka Tereza H. (22) musela v Pakistane, kde ju držia kvôli pašovaniu deviatich kilogramov heroínu, znovu pred súd. V 42 stupňovom sparne sa dozvedela, že je jej státie opäť odročené. Hlavným dôvodom bola absencia svedkov z colného úradu, ktorí ju zadržali. Blondínku, už pakistanské médiá označujú ako exotickú modelku.

Tereza sa cestou do súdnej siene v neznesiteľnej horúčave musela ovievať papierom a opakovane zavlažovala hrdlo vodou z plastovej fľaše. Na sebe mala čiernu košeľu, nohavice rovnakej farby a oči skrývala za slnečnými okuliarmi. Hoci jej hrozí niekoľkoročný pobyt za mrežami v ťažkých podmienkach pakistanského väzenia, rozdávala úsmevy na všetky strany.

Pakistanské média ju nazvali
»exotickou modelkou«

V súdnej sieni sa toho ale príliš nedozvedela. Jej prípad bol odročený až na 26. júna. Pred sudcu totiž nedorazili kľúčoví svedkovia z colného úradu. Neprišiel ani právnik ďalšieho obvineného, ​​ktorý je v Terezinom prípadu tiež namočený.

Drogová pašeráčka Tereza unikla o vlások hrozbe doživotného trestu!

Tereza bola zadržaná 10. januára na pakistanskom letisku. Colníci našli v jej batožine skryté dno, v ktorom objavili 9 kilogramov vysoko kvalitného heroínu. Za jeho pašovanie hrozí v krajine až trest smrti, ten sa však cudzincom spravidla neukladá.