Putin prišiel o ďalšieho generála. Ukrajinci mu počas 8 dní zabili už 3 veliteľa

Generálmajor Andrej Kolesnikov

660

Na Ukrajine bol počas posledných ôsmich dní zabitý už tretí ruský generál – veliteľ obrnenej jednotky generálmajor Andrej Kolesnikov z 29. kombinovanej armády. Jeho smrť prišla po zlikvidovaní generálmajora Vitalija Gerasimovova a generálmajora Andreja Suchoveckého. Ide o ďalšiu ranu pre Kremeľ, oznámila ukrajinská vláda. Denník Daily Mail predpokladá, že invázie sa zúčastňuje zhruba dvadsiatka ruských generálov.

Kolesnikovova smrť prišla štyri dni po zabití generálmajora Vitalija Gerasimova, 45-ročného prvého zástupcu veliteľa 41. ruskej armády, a zatiaľ o nej nie sú dostupné bližšie informácie. O Kolesnikovi iInformoval na Telegrame poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Geraščenko.

Jeho smrť prišla po zlikvidovaní generálmajora Vitalija Gerasimovova

Ukrajinci zlikvidovali aj Gerasimova a SuchoveckéhoGenerál Gerasimov sa zúčastnil aj druhej čečenskej vojny, ruskej vojenskej operácie v Sýrii a anexie Krymu. Bol držiteľom radu vojenských vyznamenaní a medailí. Podľa niektorých správ mal byť Gerasimov synom Valerija Gerasimova – náčelníka generálneho štábu ruských ozbrojených síl.

Nemilosrdná gazdinka loví islamistov v Iraku. Ich hlavy varí v hrnci

Dňa 27. februára bol Valerij Gerasimov vyfotografovaný pri stretnutí s ruským prezidentom Vladimirom Putinom – sedel na konci dlhého stola s ruským ministrom obrany Sergejom Šojgom.Minulý týždeň bol ukrajinskými vojskami zabitý aj 47-ročný generálmajor Andrej Suchoveckij, zástupca veliteľa 41. kombinovanej armády Centrálneho vojenského okruhu.

Nemilosrdná gazdinka loví islamistov v Iraku. Ich hlavy varí v hrnci