Slávny bubeník a bývalý člen The Beatles Ringo Starr v utorok po siedmich rokoch opäť v pražskom Kongresovom centre predstavil svojich hudobných priateľov.

Pri jeho druhej návšteve Českej republiky s ním vo vypredanej sále vystúpili v obmenenom All Starr Bande známi muzikanti zo zavedených kapiel. Vedľa piesní Ringa Starra a Beatles tak zazneli hity z repertoáru skupín Men At Work, 10cc, Toto alebo Carlosa Santany. Rovnako ako v roku 2011 koncert vyvrcholil známou piesňou Beatles With A Little Help From My Friends, ktorá v závere prešla do Lennonovej protivojnové hymny Give Peace a Chance.

Sedemdesiatsedemročný Ringo Starr zahájil vystúpenie rokenrolom Matchbox od Carla Parkins. Nasledovala štyridsať rokov stará pieseň It Do not Come Easy, prvý Starrov sólový singel po rozpade Beatles. Starr, ktorý sa predstavil ako bubeník a spevák, od úvodných minút komunikoval s nadšeným publikom. Poklepaním na zápästie napríklad gestom napomenul dvojicu, ktorá počas piesne dorazila neskoro na svoje miesto.

Divákov ako prvý zdvihol zo sedačiek Steve Lukather hitom kapely Toto Rosanna a ochranka brániace pohybu ľudí smerom k pódiu mala plné ruky práce aj pri nasledujúcej skladbe Down Under z repertoáru Men At Work, ktorú zaspieval Colin Hay. Klávesista Gregg Rolu ponúkol niekoľko piesní Santanu vrátane jeho najväčšieho hitu Black Magic Woman. Graham Gouldman zase pripomenul úspešné skladby 10cc ako Im Not in Love a Dreadlock Holiday.

Skúseným muzikantom je aj druhý bubeník Gregg Bissonette, ktorý hral okrem iného s Electric Light Orchestr a v roku 2001 získal spolu s Larrym Carltonom a Steve Lukather za No Substitutions cenu Grammy za najlepší popový album roka.

Starr zo svojho nového albumu Give More Love zaspieval iba titulnú pieseň, inak poslucháčom ponúkol hit zo svojej sólovej kariéry Photograph a niekoľko skladieb Beatles. Zaplnená sála aplaudovala piesňam ako I Wanna Be Your Man alebo Don’t PassMe By

Starr a jeho spoluhráči pôsobili dojmom, že bavia nielen publikum, ale aj seba navzájom. Vystúpenie prekladali drobnými muzikantským vtipy, napríklad keď na úvod Yellow Submarine citovali úvodné takty skladby Led Zeppelin Stairway to Heaven.

Starr sa preslávil svojráznym, hoci technicky skôr jednoduchým štýlom hry na bicie. K svojmu umeleckému menu prišiel Richard Starkey vďaka svojej obľube v prsteňoch (Ringo) a skrátením priezviska (Starr). Od rozpadu Beatles sa venuje sólovej dráhe. Veľkého úspechu sa dočkala jeho tretia doska Ringo z roku 1973. Vedľa hudby sa venoval aj filmu. Zatiaľ má na svojom konte 19 štúdiových albumov, 37 filmových úloh a nespočet hosťovaní na albumoch iných slávnych kolegov.