Rodičia svojho päťročného syna poliali petrolejom a zapálili

Ťažko popáleného chlapca zachránila predavačka

775

Rodičia ako z hororu, ktorí sa o svojich päť detí vôbec nestarali a išlo im len a len o sex. Takto vidí Olivera a Jessicu Schneiderovcov verejnosť, ktorá sleduje súdne pojednávanie v Nemecku.

Pred nemeckým súdom stál manželský pár, ktorý sa zodpovedá z pokusu o vraždu vlastného syna. Oliver a Jessica, ktorí spolu majú päť detí, vraj totiž majú oveľa väčšiu záľubu v sexe než vo svojich deťoch.

Podľa obvinenia mal pár naliať na svojho päťročného syna petrolej a zapáliť ho. Kým dieťa kričalo od bolesti, mali na internete hľadať nových sexuálnych partnerov. Na celý incident sa prišlo až o niekoľko dní neskôr, kedy šiel chlapec so svojou matkou nakupovať do obchodu. Predavačka si všimla jeho príšerných popálenín a zavolala políciu. Tá uvedomila sociálku, ktorá z ich bytu, plného odpadkov a psov, zachránila päť detí, ktoré umiestnila do ústavu.

Aj cez niekoľko operácií, ktoré popálený chlapec prekonal, už pravdepodobne nikdy nebude normálne hýbať rukou. Podľa ich jedenásťročnej dcéry ich stav vlastných detí nijako netrápil, pretože „sex bolo to jediné, čo ich zaujímalo.“

„Neposkytovali svojim deťom jedlo, pitie ani lieky. Venovali sa sexuálnym aktivitám, na internete hľadali nových partnerov a fotili sa na záhrade,“ povedala pred súdom žalobkyňa. Podľa nej to bola Práve Jessica, ktorá dieťa petrolejom poliala a zapálila.

Oliver čelí pred súdom doživotnému trestu, jeho žena nariadenej liečbe na psychiatrickej klinike. Jej psychické zdravie posúdia lekári, ale pri jej zadržaní vraj trvala na tom, že dá policajtom prednášku o prospešnosti jogy.